Ocena kierowcy - Opel Zafira C Tourer

Eugeniusz, 7 lat temu
Silnik 1.6 CDTI ecoFLEX 120KM 88kW
Rok produkcji 2015
Opel Zafira C Tourer 1.6 CDTI ecoFLEX 120KM 88kW 2014-2015 - Oceń swoje auto
Karoseria : 1. super wykończenie ,2. to że konsola główna jest pełna przycisków to dla mnie zaleta bo przecież chodzi o to aby po naciśnięciu 1-go przycisku uzyskać efekt. Konkurencja robi z tego wagę wg Mnie niesłusznie . 3 przestrzeń w samochodzie
Wcześniej jeździłem benzyną więc po dodaniu gaza silnik przyśpieszał a tutaj trzeba liczyć się z tym, że turbo włącza się przy wyższej prędkości obrotowej silnika . Pewnego dnia się zdziwiłem, że silnik nie chciał przyśpieszać miał niskie obroty i była górka "gaz do dechy" nic nie pomagał, musiałem nieoczekiwanie redukować, cóż takie są diesle
jak na tą chwilę super
łatwo wchodzą wszystkie biegi, 6 ty pomocny na autostradzie - znacznie obniża spalanie
Zafira nieźle się trzyma w zakrętach, byłem mile zaskoczony, że nie pochyla się - a przecież to wysoki samochód i sporo waży
rewelacja - przez zakupem sprawdzałem Toyotę VERSO, CITROENA PICASSO, I RENO SCENIC, Tylko w Zafirze wygodnie siedzi 7 osób, u konkurencji wyglądało to tak że albo siedzą małe dzieci albo trzeba przesuwać 1 i 2 rząd siedzeń co powoduje to że nikt nie siedzi wygodnie
siedzenia bardzo wygodne i obszerne , nie widać oszczędzania na co tylko się da
klimatronik 2 strefowy działa OK, jest przycisk na 1 szybę - szybkie odparowanie
miejsca sporo, wiele dodatkowych schowków
bardzo cicho
ja na tą chwilę trudno powiedzieć bo jestem przed przeglądem, ale spalanie 5 l to jak na tak ciężkie auto super
zafira droższa od Verso, ale za to wykończenie, wielkość i jakość użytych materiałów jest po stronie Opla
ja na tą chwilę trudno powiedzieć (2 000km) - napisze kolejny komentarz po roku
ja na tą chwilę trudno powiedzieć (2 000km) - napisze kolejny komentarz po roku