Ocena kierowcy - Opel Zafira C Tourer

Jakub, 6 lat temu
Silnik 2.0 CDTi 170KM 125kW
Rok produkcji 2016
Opel Zafira C Tourer 2.0 CDTi 170KM 125kW od 2016 - Oceń swoje auto
Silnik : Największe plusy auta: Silnik, miejsce w kabinie, bagażnik i komfort podróżowania.
Układ elektryczny : Czujniki parkowania i regeneracja alternator przy dwuletnim aucie i niecałych 70 tyś km to trochę za wcześnie.
To moje 5 auto. Przesiadka z Forda Mondeo kombi mk4 2.0 benzyna+lpg. Zafira lepsza pod względem komfortu jazdy, miejsca w kabinie, widoczności czy kultury pracy jednostki napędowej. Dobra wersja wyposażenia, Ale brakuje np. systemu bezkluczykowego, który miałem w Mondeo. Ogólnie auto najlepsze z tych, które miałem dotychczas. Idealne dla rodziny 2+2 lub 2+3.
170km to wystarczająca niż dla 2tonowego kolosa. Moment 400nm również robi robotę w tym aucie. Każdy inny silnik oferowany w tym aucie albo zbyt słaby albo paliwożerny(1.6 200km). Zobaczymy z czasem jak będzie spisywać się system Adblue - póki co zapominam, że jest.
Skrzynia manualną generalnie ok, jedna gwiazdka podjęta za "haczenie" na zimnym silniku przy 2.
Generalnie lepiej niż można się spodziewać bo tego typu aucie, ale poprzednie Mondeo lepsze pod tym względem.
Kupiłem auto 2 letnie z Niemiec. Na karoserii było kilka miejsc z obłupanym lakierem prawdopodobnie po wierzeniach kamyczków. Nie świadczy to najlepiej o jakości karoserii.
Minus za słabe umieszczenie wyświetlacza navi w desce rozdzielczej i zbyt dużo przycisków na konsoli centralnej. Reszta OK.
Z przodu ok. Z tyłu w zimie słabo dochodzi ogrzewanie. W lecie jeszcze nie testowany.
Super. Wszyscy pasażerowie zadowoleni łącznie z pasażerem siedzącym na środkowym fotelu w drugim rzędzie. Ostatni rząd siedzeń nie testowany. Zawieszenie lekko twarde, mi nie przeszkadza. Dobra pozycja za kierownicą.
Póki co awaria alternatora (regeneracja 300zl) przy przebiegu 66 tys. Km oraz dwóch czujników parkowania z tylu. Auto dwuletnie...
Kupione jako auto dwuletnie sprzed liftingu z najlepszym silnikiem i b.dobrym wyposażeniem za połowę wartości nowego. Nowego za 120 tys. raczej bym nie kupił.
Usterki oraz awaria J.w.
J.w.