Ocena kierowcy - Opel Zafira C Tourer

Pablo, 9 lat temu
Silnik 2.0 CDTI ECOTEC 165KM 121kW
Rok produkcji 2014
Opel Zafira C Tourer 2.0 CDTI ECOTEC 165KM 121kW od 2011 - Oceń swoje auto
Karoseria : Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów, wygląd, biksenony AFL, jakość materiałów. W porównaniu do Vectry tym autem nie chce się jechać szybko. Podróż jest bardzo komfortowa, jakość audio Intelilink 950 jest bardzo dobra więc nie chce się wysiadać i człowiek chce aby podróż trwała jeszcze dłużej.
Wybrałem Zafirę Tourer porównując ją do RAW 4, Tourana, C4 Grand Picasso, Skody Superb. Passata i Insygnii nie brałem pod uwagę gdyż są dla mnie za małe. Poszukiwałem dużego kombi lub vana. Dotychczas jeździłem Vectrą Kombi, którą zrobiłem 320 tys. km. Toyota droga i kiepsko wykonana (wyje i ryczy), VW beznadziejna jakość obsługi w salonie w mojej miejscowości - traktują klienta jak wroga, poza tym Touran to wiekowe auto bez emocji, to samo Passat B7. Citroen tani ale jakoś mnie nie przekonał i w środku nie podobał się żonie. Skoda w porównaniu do Vectry nie wnosiła nic nowego, poza tym próg w bagażniku i nierówna podłoga po złożeniu siedzeń. Vectra wydaje się być lepsza w niektórych dziedzinach. Więc ze względu na jakość obsługi, serwis i zadowolenie z Vectry po 8 latach zdecydowały o zakupie nowej Zafiry.
Dobrze wyciszony, dość mocny, idealny na długie trasy.
Bez zastrzeżeń, pracuje lekko i z wyczuwalnym klikiem.
Felgi 18 i opony 235/45. Jest dość sztywno i pewnie ale komfortowo. Układ kierowniczy bardzo precyzyjny.
Bez zastrzeżeń. Czujniki cofania przód i tył, biksenony AFL, doświetlanie statyczne zakrętów i wysoka pozycja za kierownicą to jest to co najbardziej podoba mi się w tym aucie.
I tu zafira zdeklasowała rywali. Ilość schowków, płaska podłoga bagażnika, fotele klubowe, 7 miejsc, ogromna ilość miejsca w 2 rzędzie siedzeń. Lepiej być nie mogło.
Bez zastrzeżeń. Plus za podgrzewane fotele.
Szóstka z plusem.
Słychać szerokie opony zimowe, poza tym ciężko poznać w środku, że to diesel.
Zawsze mogły by być niższe. Ale doskonale znam ceny w serwisie i wiem że dwumas, egr i turbo w przyszłości mogą dać o sobie znać. Jednak lubię moc i siłę diesli.
Kupiłem wersję DEMO z przebiegiem 300km z czego sam przejechałem 200. Dostałem 30 tys. rabatu od ceny katalogowej. Z tym wyposażeniem jestem mega zadowolony.
Brak. Nowe auto.
Brak. Nowe auto.