Ocena kierowcy - Opel Zafira C Tourer

Włodar, 5 lat temu
Silnik 2.0 CDTI ECOTEC 165KM 121kW
Rok produkcji 2014
Opel Zafira C Tourer 2.0 CDTI ECOTEC 165KM 121kW od 2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Na początku patrzyłem na auta z większą mocą gdyż myślałem że to będzie za mało. Po przejażdżce tym samochodem wiedziałem że będzie wystarczający ( oczywiście na jakiś czas ). Jest również trwały i ma dobrą kulturę pracy.
Zawieszenie : Bardzo komfortowe
Inne : Dpf, bardzo dużo problemów. Wycięcie i mapa to najlepsze wyjście.
Potrzebowałem następcy dla mojego wysłużonego już Seata Alhambry I FL. Szukałem auta 7 osobowego ze względu na moja pracę (Taxi). Przeglądałem wiele aut nowych/używanych i to właśnie opel skusił mnie swoim wyglądem oraz wyposażeniem na zakup Zafiry. Nie żałuję swojej decyzji.
Bezawaryjna jednostka (przynajmniej mój egzemplarz) o wystarczającej mocy. Po wycięciu DPFa oraz mapie naprawdę jest czym przycisnąć.
Bardzo fajne biegi chociaż 1 mogłaby być troszkę dłuższa. 2 zdarzyło się raz że weszła z lekkim oporem ale to był jednorazowy incydent ( może moja wina). 3 jest bardzo długa, przy małej przegonce ze świateł po wrzuceniu tego biegu nie jednemu możecie odjechać.
Auto prowadzi się wyśmienicie. Koła 17 calowe z oponami 225/50 świetnie trzymają. Jest bardzo zwrotny i precyzyjny. Niestety nie mam zawieszenia adaptacyjnego przez co nie mam funkcji "SPORT", lecz nawet bez tego układ jest precyzyjny przy wyższych prędkościach a zawieszenie w tym wypadku w standardzie "sportowe".
Żadnych uwag, piękna sylwetka kolor szary asteroid (perłowy) bardzo wytrzymały pojazd. Niestety kilka miesięcy po zakupie w wyniku wymuszenia pierwszeństwa na mnie miałem kolizję ( nie wybuchły poduszki i uszkodzeniu uległy tylko elementy karoserii rama była cała) z której opel wyszedł z lekkim uszkodzeniem a 2 pojazd był do kasacji.
Duże lusterka przyczepione do drzwi, oszklone wnętrze, nawet przednie słupki nie przeszkadzają ze względu na masywne okna po bokach. Bardzo przydatna kamera cofania która niestety ze względu na swoje umieszczenie (obok tablicy rejestracyjną) szybko się brudzi. Bardzo polecam czujniki parkowania (przód, tył) których wizualizację mamy na zegarach kierowcy oraz na monitorze od kamerki. Jeżeli ktoś natomiast nie lubi odgłosów czujników jest odpowiedni przycisk ( zaraz obok ręcznego) do wyłączania ich.
Bardzo dużo schowków (ponad 30). Prawie wszystko znajdzie swoje miejsce, prawie ponieważ brak schowka na okulary. Niestety schowki po czasie zaczynają trzeszczeć.
Wiem że to Diesel i nie mam czego oczekiwać co do nagrzewania jednak moje poprzednie auto ( Seat Alhambra I FL także diesel) nagrzewało się dużo szybciej. Klimatyzacja jest dobra. Mam dwustrefową która spełnia moje oczekiwania.
Fotele kubełkowe w 1 rzędzie bardzo dobrze trzymają i są komfortowe ( nie polecam tylko eko skóry która się niszczy). Zarówno w 1 jak i w 2 rzędzie siedzeń bardzo dużo miejsca i komfortowo. Z zakupem fotelu klubowych środkowy fotel przeobraża się w 1 wielki, wygodny podłokietnik przez co jazda dla 3/4 osób jest jeszcze wygodniejsza. 3 rząd bardzo mało miejsca jednak trasa 300KM w 6 dorosłych osób z 2 walizkami oraz jedną osobą w 3 rzędzie o wzroście 175cm przebiegła przyzwoicie.
Przy 160km/h słychać szumy jednak da się rozmawiać. Prędkości 200km/h+ fakt trzeba podnieść trochę głos. Jazda po mieście bardzo dobrze wyciszony, nie słychać tak klekotu ( albo to ja już się przyzwyczaiłem do diesli).
Części nie są drogie. Spalanie ze względu że jeżdzę głównie po mieście oraz jeżdżę bardzo szybko nie jest (moim zdaniem ) tak wysokie.
Przejrzałem wiele aut (szukałem auta nowego albo 2 letniego max) i zafira wpadła mi w oko. Była tania a miała bardzo dobre wyposażenie) Wersja najbogatsza COSMO).
DPF który już przy przebiegu 35k nadawał się do wyrzucenia, oraz alternator który po 50k oraz po 120k potrzebował wymiany sterownika. Nic więcej.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CDTI ECOTEC 165KM 121kW [l/100km]

7,1