Ocena kierowcy - Opel Zafira C Tourer

Tomasz, 4 lata temu
Silnik 2.0 CDTI ECOTEC 165KM 121kW
Rok produkcji 2012
Opel Zafira C Tourer 2.0 CDTI ECOTEC 165KM 121kW od 2011 - Oceń swoje auto
Inne : Niesamowite wykorzystanie przestrzeni wewnątrz pojazdu. Ilość możliwych konfiguracji. Silnik.
Auto, które spełnia WSZYSTKIE moje oczekiwania. Można jechać w 7 osób lub przewozić dużą lodówkę. Wszechstronne, ekonomiczne, bezawaryjne.
Generalnie silnik fiatowski. Bardzo dobry. Jeden z najlepszych diesli na rynku. Mocny, brak turbodziury, średnie spalanie 6,8.
Skrzynia biegów M40. Czasem trochę "haczy" przy zmianie biegów. Poza tym brak zastrzeżeń. Zimą nie zauważyłem problemu "zacinających się" linek wodzików.
Sztywny, pewnie się prowadzi. Przy dużych dziurach dobija i trochę rezonuje- auto to duże pudło. Na zakrętach się nie przechyla.
Idealne połączenie dynamicznej linii i praktyczności. Dużo miejsca w każdym kierunku.
Mój egzemplarz ma czujniki parkowania z przodu, z tyłu oraz kamerę cofania. Wszystko bardzo dobrze widać. Na parkingu mogę złożyć elektrycznie lusterka.
Bardzo dobre rozplanowanie wewnątrz kabiny. Wszystko na swoim miejscu. Bardzo duża ilość schowków- w sumie 34. Więcej niż w wersji po faceliftingu!
Brak problemów z odparowanie szyb, po kilku minutach ciepło wewnątrz kabiny.
Ogromna ilość przestrzeni dla 5 lasażerów. Brak tunelu środkowego, Baardzo dużo miejsca na nogi z tyłu. Dopiero 6 i 7 pasażer mogą narzekać, ale u mnie tam siedzą raczej dzieci.
Mogło by być lepiej, przy prędkości 140km/h na autostradzie słychać szum powietrza. Może to wina wieelkiej panoramicznej szyby z przodu.
ASO Opel ma bardzo sensowne koszty przeglądów. Np. Kompletny oryginalny rozrząd + robocizna- 900 zł brutto.
Wg. mnie zdecydowanie najlepszy minivan na rynku. Miałem kiedyś S-maxa i mimo że jest on o 1 rozmiar większy to nie miał tylu praktycznych rozwiązań co Zafira. Daleko z tyłu zostają również: c4, turan czy c-max...
Praktycznie się nie zdarzają.
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CDTI ECOTEC 165KM 121kW [l/100km]