Ocena kierowcy - Peugeot 1007

(3cik), 14 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 2005
Peugeot 1007 1.6 i 16V 110KM 81kW od 2005 - Oceń swoje auto
Inne : Wszechstronna wygoda.
Inne : O elektryczne drzwi trzeba dbać bardziej niż o cokolwiek innego w tym wozie.
Gdyby nie fakt zakupienia nowego samochodu nie rozstałbym się z tym cackiem. Doskonale nadaje się na zatłoczone krakowskie parkingi. Dzięki odsuwanym drzwiom można zaparkować często w lukach dostępnych jedynie dla smartów i maluchów. Doskonała widoczność, krótki przód i brak kufra ułatwiają manewrowanie. A automat to prawdziwa bajka.
110 koników pod maską to bardzo dużo jak na taką krupcię, jednak automatyczna skrzynia biegów to spory kaganiec na silnik. Na zachodnich autostradach moja 1007 budziła zdumienie dotrzymując tempa.
Atomat typu Tip-tronic to raj zarówno w mieście jak i na trasie. Ale tylko dla kierowcy statecznego. Na szczęście ja nie lubię jeździć \"na zajączka\" skacząc z pasa na pas wpychając się przed maskę innym. A już na pewno nie interesują mnie wyścigi spod świateł.
Na silnych wybojach auto \"skacze\" tracąc kontakt z podłożem. Poza tym bez zarzutu.
To auto to akwarium. Szyby są wszędzie, widać wszystko.
Wszystko na swoim miejscu. Mnóstwo zmyślnych i wygodnych schowków, doskonałe rozwiązania z aranżacją wnętrza, zmienna przestrzeń bagażowa. Na prawdę super.
Zero problemów z klimą przez 5 lat. Odparowywanie szyb błyskawiczne, grzanie tez bez zarzutu.
Bez bagażu 4 osoby podróżują w miarę wygodnie. Z bagażem samochód staje się dwuosobowy. Czarów nie ma.
Na wolnych obrotach samochodu po prostu nie słychać. Na wysokich dźwięk jest przyjemny. Automat powoduje, że ekstremalnych obrotów nie wykręcałem. Podróż z prędkością 170 km/h nie stanowiła problemu.
Serwisowanie w ASO ma swoją cenę. Automat i benzyna również. Na długich trasach przy ekonomicznej jeździe udało się zejść do ok 6,1-6,2 litra. W mieście 7,5-8 l. Zimą bywało gorzej.
Kupiłem ten samochód używany (3 letni) za około pół ceny salonowej nowego egzemplarza. Nie mam powodów do narzekania.
Elektryczne drzwi do czasu solidnego zajęcia się nimi przez serwis dawały o sobie znać. Odpowiednie uszczelki oraz częsta konserwacja wyeliminowały problem.
Nic ponad normę.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 110KM 81kW [l/100km]