Ocena kierowcy - Peugeot 106 I

nasoniv@yahoo.com, 16 lat temu
Rok produkcji 1993
Peugeot 106 I 1.0 45KM 33kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Karoseria : karoseria nie rdzewieje, zawieszenie radzi sobie na nierownosciach
Zawieszenie : belka tylna
Opisalem kazdy element z osobna, polecam przeczytac moja opinie przed zakupem tego auta. Ja jestem jego uzytkownikiem od 3 lat i troche juz przezylem z nim klopotow. Jest w miare zwrotne i miesci sie na parkingach, nie rdzewieje i jedzie sie dobrze po dziurach. Wady sa opisane, glownie to wysokie zuzycie paliwa i meczace usterki. Ja nie kupilbym ponownie takiego peugeota, nowszego tez nie
Silnik w moim pugu chodzi rowniutko, o usterkach pisze w innym punkcie. Z tych nędznych 45 koni, jadąc samemu da się wykrzesac przy odpowiedniej technice tyle, żeby wystartowac z pod swiatel jako pierwszy. Później jest gorzej, auto przyspiesza juz marnie i bardzo powoli. Gdy w srodku jest wiecej osob rowniez nastepuje pogorszenie i hałas w kabinie. Da sie natomiast bez szarpania ale za to powooooli przyspieszyc od 50km/h na piatym biegu, ale to tak w ramach eksperymentu.
W miare ok, biegi wchodza dosc plynnie, sporadycznie zdazy sie wypadniecie ale rzadko. Bieg wsteczny- mankament wszelkich peugeotow, czasami trzeba wdusic sprzeglo, puscic do polowy, wrzucic bieg i dalej puscic bo inaczej sie nie da
Miękkie zawieszenie, w zakrętach nie jest stabilnie, za to na nierownosciach jest, jesli mozna to tak nazwac, komfortowo (nie wiem czy to okreslenie pasuje, bo o komforcie jako takim w tym pudelku do zapalek trudno mowic, ale nie jedzie sie zle po dziurach)
OK, duze szyby, przy cofaniu widac wszystko. Pozytywnie
wszystko na swoim miejscu, obsluga intuicyjna, klakson w gałce:)
Jak auto nie jest zapowietrzone to nagrzewa sie w miare szybko, wentylacja rowniez nie jest beznadziejna, tyle tylko ze nie wiem po co sa te stopnie skoro dmucha tylko na najwyzszym
bez rewelacji, z przodu ujdzie jak fotele cofniete, z tylu polecam podrozowac zakupom lub ludziom ale jedynie na krotkich odcinkach
za cicho to nie jest
To jest TRAGEDIA. Nie uwierze nikomu kto powie ze to jest ekonomiczne auto. Ma 45KM wiedz mozna powiedziec ze nie jedzie tylko stoi delitanie sie poruszajac ewentualnie dryfuje jak statek bez zagli. Spalanie to minimum 8l, troszke mniej na trasie, przy jezdzeniu pow 80km/h żre jak wygłodzona kobyła na ukrainie
hmm to juz pozostawiam domyslom
full dupereli, koncowki drazkow, uszczelka zasranego szyberdachu ktory cieknie a uszczelki nie mozna nigdzie dostac, klamka drzwi kierowcy, hamulec reczny, szalejace elektrycznie regulowane reflektory, termostat, suzczelka pokrywy zaworow, przeguby
belka skretna z tylu- chyba w kazdym, 106 sie psuje, belke trzeba wymienic lub ewentualnie zregenerowac. Uszczelka pod glowica- 2 razy w ciagu roku, w drugim remoncie wymienilem wszystkie zawory, uszczelniacze, mimo to ostatnio znowu cos sie zaczyna dziac- objawy jak poprzednio: przegrzewanie i brak reakcji na gaz- duszenie sie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 45KM 33kW [l/100km]

9,3