Ocena kierowcy - Peugeot 106 I

m, 15 lat temu
Rok produkcji 1994
Peugeot 106 I 1.0 45KM 33kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Jest to moje pierwsze autko. Spisuje się bardzo dobrze, świetnie wygląda, i daje niesamowitą radość z jazdy. No i co najważniejsze- niskie ubezpieczenie mimo zwyżek za niepełny wiek. Oczywiście wszystko zależy od tego jakie części do niego kupujemy- ja nie żałuję na niego kasy, i jak do tej pory jestem z niego bardzo zadowolony. Należy również zwrócić uwagę na mechaników którym oddamy ten samochód- już kilka razy się przejechałem na nieudolności pewnych osób i teraz wolę wszystko naprawić samemu- do tej pory wszystko jest bardzo dobrze :)
po drobnych modyfikacjach, ale jak to bywa apetyt na moc rośnie w trakcie jeżdżenia i chciałbym kupić GTi, ale jak na 1.0 to całkiem dobrze się zbiera
czasami aby wrzucić wsteczny trzeba mocniej wcisnąć sprzęgło, ale tak to bardzo dobrze- żadnych problemów- wszystko ładnie wchodzi
zmieniłem zawieszenie na sportowe i jest po prostu bajecznie :) precyzja i pewność podczas pokonywania zakrętów jest niesamowita. Najlepiej się sprawdza na górskich serpentynach :)
duża przednia szyba, mały "ślepy punkt". Widoczność z tyłu jest i tak lepsza niż w VW Polo rodziców. Same plusy
nieco leciwe, ale sprawdzone wnętrze. Każdy wie co jak obsłużyć.
Dużo lepsza niż w konkurencyjnym VW Polo.
Jak na tak małe auto ilość miejsca zaskakuje- mam 185 cm wzrostu i dosyć daleko odsunięty fotel- mimo to osoby siedzące z tyłu nie mają ściśniętych nóg (w przeciwiestwie do porównanego VW Polo)
przed wymianą wydechu na przelotowy było super- auto od środka było wprost niesłyszalne- obecnie słychać jak pięknie pracuje :D ale o to chodziło :D
przed przeróbkami nawet jadąc w 4 dorosłe osoby palił 4 l/100 km.... po przeróbkach pali 2 razy tyle, ale znając jakość naszych paliw oraz paserstwo na stacjach benzynowych rzeczywiste spalanie jest pewnie w normie
kupiłem go za grosze, no i jak do tej pory jeździ fantastycznie.
Oczywiście każda część w samochodzie ma swoją żywotność, dlatego ma praco coś się zużyć. Jak do tej pory to nic się nie stało.
Wydmuchana uszczelka pod głowicą- ale ten typ tak ma. Przez nieudolność mechaników musiałem wymieniać ją ponownie- ale do tej pory jest OK :) Koszty samodzielnej wymiany (włączając planowanie głowicy) zamykają się w 150 zł
Peugeot 106 I