Ocena kierowcy - Peugeot 106 I

Norbilg@tlen.pl, 19 lat temu
Rok produkcji 1994
Peugeot 106 I 1.0 45KM 33kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Auto ładne, niezawodne, trwałe jak narazie, z super silnikiem osiągnięcie 150km/h nie trwa zbyt długo. Fajnie że trafiłem na taką wersję 106 "KID" dżins na siedzeniach, zegary niebieskie i ten silnik 50KM z 954cm.
Mam silnik 954cm3 ale o mocy 50KM, nie wiem jak długo wytrzyma tak wyżyłowany silnik, chodzi pięknie szybko wchodzi na wysokie obroty a przyspiesza już od niskich obrotów całkiem całkiem
Auto ma 112 000 km przebiegu i przy skrzyni nic nie było robione ciężko wczodzi 2 ale w większości samochodów w tym wioeku tak jest. pozatym prawie zawsze za 1 razem nie wchodzi wsteczny trzeba wsyprzęglić i jeszcze raz wrzucić ale wtedy wchodzi jak w masło.
Fajnie "resoruje" nierówności, dość twardy w porównaniu do konkurencji, ale w trasie to ma swoje zalety
Widocznośc I klasa, w końcu to małe auto i inaczej niemogło by być
wszysto tam gdzie powinno być
Dobra nie widzać wad, może poza tym że nie moge wyłapać momentu kiedy wlot powietrza jest zamknięty. Albo wieje zimnym albo ciepłym powietrzem. Ale może tak ma być ?
Z przodu wystarczajaco dużo że ja się mieszcze a mam prawie 2m, z tyłu nieco gorzej ale 2 osoby nie powinny narzekać na niezbyt długiej trasie
w mieście ok, ale ma wyzszych obrotach dośc mocno słychać silnik a raczej jego buczenie
Super na zbiorniku zrobiłem 900km i jeszcze coś zostało bo przy chamowaniu gasła lampka rezerwy. Jadąc nad morze (bałtyk) ze średnią w trasie ok 120-130 spalił ponizej 5l/100km. zbiornik jest 45l więc łatwo wyliczyć
Tanio kupione i tanie w eksploatacji. Jak masz pytanie to chetnie odpowiem
jedyne co się zepsuło w ciagu 6 miesiecy to pękła gumo osłaniająca przegłub przy prawym kole (koszt osłony 14zł), i z czasem drzwi zaczeły ciężej się zamykać ale oliwa na zawiasy i jest ok
Zrobiłem 10 tys. w 6 miesięcy i nic nie robiłem, ale po kupieniu w maju od niemca zmieniłem łożyska z przodu i jedną poduszkę pod wachaczem a w silniku oprócz oleju i pasków wumnieniłem filtr powietrza. Do dziś ałto jeździe codziennie bez przeszkód i kłopotów

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 45KM 33kW [l/100km]

5,7