Ocena kierowcy - Peugeot 106 I

lopezzo1984@o2.pl, 18 lat temu
Rok produkcji 1993
Peugeot 106 I 1.0 45KM 33kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Jak na tak mały i dosyć zaawansowany juz niestety technicznie wiek jednostka sprawdza sie bardzo dobrze. Idealny do jazdy po mieście, niestety na dluzsze trasy nie ma sensu chyba ze ktos jest desperatem:) ja jednak jestem i jezdze nim czasem z warszawy na mazury. Ani razu (tu wypluc tfu tfu) mnie nie zawiodl a mam go od 3 lat. Jedyna wada to taka ze po przekroczeniu 80km/h w kabinie robic sie zaczyna glosno a pow 100 to lepiej sie nie odzywac. No ale wiadomo to tylko45 koni. Duzy plus za spalanie,zanim przerobilem go na gaz wlasnie w trasie do szczytna zszedlem ponizej 4,5litra na 100kilometrow w miescie nigdy wiecej niz 6,5nie spalil.
Skrzynia nie wiem czy byla to standarowa, czy moze dlatego ze mam skladaka ale 4biegowa to nawet jak na takie autko z 1993r przesadna oszczednosc. Fakt ze do jazdy miejskiej 4 biegi wystarczaja jednak w trasie brak 5 jest bardzo odczuwalny. Ogółem bez zastrzezen
Nie mam wiekszego doświadczenia w tej ocenie ale skoro mam ocenic to na pewno jezdzi duzo lepiej od tico i cc no i nie buja sie jak mydelniczka polonez. Chociaz jak dla mnie z tylu kola moglyby byc bardziej rozstawione.
Wszytko na miejscu.
Zima blyskawicznie sie nagrzewa, a wentylacja jest bardzo wydajna.
Marne, widac szukano oszczednosci.
No chyba tylko tico moze rywalizowac z tego co slyszalem.
Obecnie z maluchow najlepsza ofeerta, plus duzy wybor z powodu importu.
jeszcze nic nie wymianialem, nawet wahacz jest jest od poltora roku do wymiany ale jeszcze sie krece.
Ani razu nie zawiodl.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.0 45KM 33kW [l/100km]