Ocena kierowcy - Peugeot 107 Hatchback 5d

Silnik 1.0 12V 68KM 50kW
Rok produkcji 2006
Peugeot 107 Hatchback 5d 1.0 12V 68KM 50kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Jak na takie małe auto to 68 km w zupełności wystarcza. W mieście jeżdzi się ok. Trochę huczy silnik, przy wyższych obrotach, ale ma w miarę do zniesienia \\\"brzmienie\\\". Obok zawieszenia, to chyba najlepsza strona 107ki.
To niestety jest problem. Wsteczny wchodzi fatalnie. Serwis twierdzi że to wina braku synchronizacji. Mogłoby by znacznie lepiej, nawet jak na takie małe auto (tanie). Krótkie przełożenia dają namiastkę \\\"sportu\\\".
Tu wyjątkowo dam maksa. Pewnie nie każdemu to odpowiada, ale zawieszenie wraz z wspomaganiem dla mnie jest bardzo dobre. Świetne tłumienie, fajnie idzie po zakrętach, niczym gokart. To im się udało w tym maluchu.
Do tyłu, podzczas cofania to nic nie widac. Pomagają lusterka, ale nie do końca. Do przodu, to wszyscy o tym piszą, szerokie słupki i dzięki temu duże martwe pole. Uwaga na pasach dla pieszych.
W miarę ok, no trochę panel na pokrętła ogrzewania i wentylacji tandetny. Myślę, że za podobne pieniądze można było rozwiązac to mniej \\\"zabawkowo\\\". UWAGA osta krawędz od osłony bagażnika, można się skaleczyc. A w końcu to niby miejski samochód dla kobiety. Moja żona parę razy już się o tym przekonała. Mały bagażnik, ale i auto też małe.
Dla kierowcy i pasażera jest ok, jak na takie małe auto. O miejscach z tyłu..., dobrze że coś tam w ogóle jest. Zawsze można położyc torbę.
brak
Jak czytam o spalaniu w mieście na granicy 5 l/100, to chyba coś nie tak. U nas poniżej 7,5-8l nigdy nie było. Zima ok 9l/100.
Skrzypiące fotele, servis twierdzi iż zimą wszysko skrzypi. Na wszystko mają odpowiedz, ale za to wysokie ceny. Zamarzanie szyb od wewnątrz, to istna zaraza w tym samochodzie, jakby był nieszczelny. Servis twierdzi, że to od oddychania. Ot, poczekamy do wiosny.
brak
Peugeot 107 Hatchback 5d