Ocena kierowcy - Peugeot 107 Hatchback 5d

Silnik 1.0 12V 68KM 50kW
Rok produkcji 2008
Peugeot 107 Hatchback 5d 1.0 12V 68KM 50kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamika jazdy i spalanie
Jest to mój pierwszy samochód. Kupiłem go z przebiegiem 45 tys i zamiarem przejeżdżenia 100-150 tys. Wiem że to był dobry zakup! Auto proste w swej konstrukcji wszystkie dotychczasowe usterki sam potrafiłem wymienić mimo że nie miałem cześniej styczności z samochodami. Co do spalania - dla młodego kierowcy bajka. Mały apetyt na paliwo połączony z niską wagą samochodu dają wielką satysfakcje z jazydy.
Silnik jest trochę głośny jednak żwawy i dobrze się czuje na wysokich obrotach. Dodam że przy moim stylu jazdy nie przekroczyłem spalania 6l/100
Ze skrzynią nie mam żadnych problemów, biegi wchodzą gładko. Fenomenalne są przełożenia! Na dwójce można podciągnąć spokojnie do 70 km/h a trójka wystarcza nam do rozwinięcia 110 km/h. Nie jeden golf na światłach sie dziwi ;)
Auto pewnie trzyma się drogi, dzięki sztywnemu zawieszeniu co przy jeździe po naszych drogach czasem bywa niezbyt przyjemne. Dodatkowo brak tylnych nadkoli powoduje niezapomniane efekty dźwiękowe przy jeździe w zimę...
Z przodu spora widoczność lecz nie widać maski. Gorzej z Tyłu.. Wycieraczka tylnej szyby to bardziej ozdoba niż wyposażenie. Przy sprawdzaniu czy w martwym polu nie znajduje sie samochód najlepiej się odsunąć bo nie wiele można zobaczyć.
Jak to na auto budżetowe przystało, szału nie ma. Drażni brak możliwości otworzenia tylnej szyby a jedynie jej uchylenie.
Samochód nagrzewa się w mgnieniu oka. W wersji bez klimatyzacji mocno daje się we znaki brak filtra kabinowego... Kilka tygodni i kurz w samochodzie wszechobecny.
Jestem osobą wysoką i z przodu mam wystarczjąco miejsca dla siebie. Pasażer z przodu też nie siedzi skulony, lecz nie można tego powiedzieć o pasażerach jadących z tyłu. Dwie bardziej postawne osoby będą się czuły niczym w puszce sardynek...
Przy dłuższych trasach głównie autostradą od szumu i wycia silnika może rozboleć głowa. Polecam zamontować dobre głośniki żeby jakoś znieść podróż.
Lać i jechać. Przez rok zrobiłem 20 tys km i poza wymianami olejów i filtrów, musiałem wymienić tylko tłumik. Koszty części też nie są wygórowane a większość da sie wymienić samemu.
Za tą cenę oczekiwałbym ciut więcej od tego samochodu lecz zbluźniłbym mówiąc że jest źle. Daje radę
Jest kilka smaczków w tym samochodzie które przyprawią estete o ból głowy. Pękający przycisk od awaryjnych choćby nie wiem ile razy wymienić i tak pęknie. Odpadają też literki z tylnej szyby. Zamek bagażnika jest problematyczny i wymaga częstego smarowania.
65 tys km i brak poważniejszych awarii. Wzór ekonomiczności!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 12V 68KM 50kW [l/100km]

5,6