Ocena kierowcy - Peugeot 207 Hatchback 3d

Rok produkcji 2009
Peugeot 207 Hatchback 3d 1.4 VTi 95KM 70kW 2007-2012 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Przeniesienie napędu
Kupiłem ten samochód z przebiegiem 147 tys jako swój pierwszy wóz. Służy głównie na dojazdy do pracy. Z początku byłem zadowolony, w końcu mam swoje pierwsze auto ale z czasem zaczęły wychodzić jego mankamenty i to niektóre dość poważne... Dlatego przymierzam się do zakupu innego samochodu
Zasugerowałem się trochę opiniami z internetu i nie sprawdziłem dokładnie czego można się spodziewać po tej jednostce. Plusy tego silnika to przede wszystkim kultura pracy, pracuje cicho i jest na łańcuchu, nie ma przesadnie dużego apetytu na paliwo i jak się ją pociągnie po obrotach to nawet daje rade zarówno po mieście jak i w trasie (pod warunkiem że nie jedziemy obładowani). Minus duży to lubi sobie wypić olej co może doprowadzić do awarii łańcucha i napinacza dlatego trzeba często sprawdzać
Skrzynia 5 zestopniowana typowo dla takich aut. Na 4 przy 50 jest 2 tys. obrotów, na 5 przy 90 niecałe 3. Po przekroczeniu 100 km/h jest już powyżej 3 tys. a po przekroczeniu 130 jest 4 tys. i maksymalny moment obrotowy. Skrzynia pracuje tak sobie. 1 czasem nie chce wejść i wsteczny. Wsteczny to często muszę 2-3 razy wbijać żeby wszedł jak należy
Przy wyższych prędkościach jest mało stabilnie i trzeba się pilnować ale w sumie przy takim aucie to nic dziwnego. Po mieście jest dobrze a parkowanie jest bajecznie proste bo kierownica wtedy chodzi bardzo lekko. Dodam tutaj coś co już mnie doprowadza do szału. Zawieszenie z tyłu które nie stuka a napi... i każdy mechanik i diagnosta mówi że wszystko jest w porządku. W każdym razie czasem mam ochotę z niego wysiąść i iść na piechotę bo momentami to jest nie do wytrzymania
Brak rdzy po 12 latach, podłoga wszystko zdrowe
Do przodu ok, do tyłu przez słupek C jest kiepsko
Wszystko na swoim miejscu
Tutaj też nie mam zastrzeżeń
Sporo miejsca jak na te rozmiary
Do 100 jest okey, prędkości autostradowe to już spory hałas ale aż takiej tragedii dla mnie nie ma
Mam gaz więc jeżdżę tanio. Usterki się zdarzają ale nie wydaje na naprawy całej wypłaty
Jest okey. Za tą cenę to nie mam nawet pretensji za to że klamki skrzypią...
Szyby które potrafią żyć własnym życiem. Ty chcesz je zamknąć a one się otwierają. Dodatkowo jakieś komunikaty z komputera i czasem centralka nie chce działać gdy jest zimno
Było ich trochę np. pompa wody, świece, cewka...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 VTi 95KM 70kW [l/100km]

7,3