Ocena kierowcy - Peugeot 207 Hatchback 3d

17stary, 4 lata temu
Silnik 1.6 THP 150KM 110kW
Rok produkcji 2007
Peugeot 207 Hatchback 3d 1.6 THP 150KM 110kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : Bez żadnych zastrzeżeń.
Autko miałem przez 3 lata i byłem 3-cim właścicielem. Miałem nadzieję że autko posłuży mi bez większych remontów przez 3-5 lat, niestety się myliłem. Zaznaczam że autko było użytkowane w mieście i sporadycznie na większe wyjazdy (1-2 tys. km). Sama jazda to rewelacja, autko bardzo dynamiczne, po mieście ciche a w trasie bardzo dobrze się trzyma drogi. I tyle dobrego....po pół roku użytkowania pękł łańcuch rozrządu przy 76tys. przebiegu ... (generalka :/ ) sam mechanik powiedział że taka usterka zdarza się raz na 100 aut no akurat mi się przydarzyła, plus inne mniej lub bardziej kosztowne robocizny
Może miałem pecha ale przy 76 tys. km padł łańcuch rozrządu a że silnik kolizyjny to generalny remont silnika. po 80 tys. już widoczna była nieszczelność oleju (po 1-2 tys. trzeba było dolewać 1-1,5l oleju).
Całkiem dobrze się zmieniało biegi, jak sprzedawałem to sprzęgło już lekko nie wchodziło.
Układ jezdny rewelacja, auto się trzyma drogi czy to deszcz czy śnieg, ESP i ASR działają bardzo dobrze.
Tutaj nie mam nic do zarzucenia, karoseria po 12 latach jest bardzo dobra.
Widoczność jest dobra czy to cofając czy wyprzedzając.
Wszystkie przyciski są dobrze dopasowane. Każda część (uchwyt zmiany radia, przyciski) działają bez zarzutów.
W zimę autko bardzo szybko się ogrzewa a w lato momentalnie klimatyzacja dopasowuje się od kierowcy.
Przestrzeń dla kierowcy jest dość spora, dla pasażerów również, jeździłem w 4 dorosłe osoby tym autem i żadna nie zgłaszała zastrzeżeń.
Tu niestety jest parę wad. W mieście sprawuje się bardzo dobrze, przy małych obrotach i niedużej prędkości autko jest ciche, lecz po wjeździe na autostradę przy przekroczeniu 120-130km/h wzwyż silnik daje o sobie znać.
Niestety mój egzemplarz może był feralny: remont silnika 4 tys. zł, maglownica-regeneracja 1,5 tys. zł, dość drogie łożyska (z tyłu z piastą po 200-400 za jedną), do tego spora część czujników.
Niestety nie spodziewałem się że autko będzie mnie tyle kosztowało.
Czujniki parkowania: jeden się spalił to reszta również się popaliła. Czujnik lambda bardzo czuła i non stop pokazywała kontrolkę.
Generalny remont silnika, maglownica.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 THP 150KM 110kW [l/100km]

8,3