Ocena kierowcy - Peugeot 207 Hatchback 3d

Właściciel z Bydgoszczy, 7 lat temu
Silnik 1.6 VTi 120KM 88kW
Rok produkcji 2007
Peugeot 207 Hatchback 3d 1.6 VTi 120KM 88kW 2007-2012 - Oceń swoje auto
Postanowiłem podzielić się opinią o tym samochodzie (robię to pierwszy raz o jakimkolwiek aucie jakie wcześniej miałem). Zawsze uważałem, że w internecie i tak jest więcej opinii negatywnych o autach niż pozytywnych, bo przecież jak jesteś zadowolony to nie wypisujesz o tym w internecie. Jednak ja jestem zadowolony i postanowiłem się moja opinią podzielić. Po pierwsze auto jest zdecydowanie tańsze w stosunku do swoich rywali z danego rocznika. po drugie silnik, który jest często wspominany w różnych portalach jako strasznie wadliwy takowy nie jest, po trzecie stosunek ceny do jakości jest bardzo dobry. Poniżej opiszę poszczególne podzespoły auta. Chciałbym jednak zaznaczyć, że nie jestem zwolennikiem francuskich samochodów (wręcz przeciwnie) i jest to mój pierwszy francuski pojazd.
Silnik VTi jeśli nie grzechoczę na zimno (uszkodzenie napinacza łańcucha) to tak naprawdę jest to super jednostka do jazdy w mieście jak i poza miastem. Często jest mylony z jednostkami THP. Różnice są spore mimo, że to spokrewnione silniki. Podstawowa to oczywiście turbo jednak ta różnica, która powoduje największe koszty to bezpośredni wtrysk paliwa. VTi ma pośredni co wyklucza wiele bardzo drogich napraw. Jest jeszcze wadliwe zmienne fazy rozrządu ale to nie jest chyba nagminne. ogólnie ja nie miałem absolutnie z tym żadnych problemów. Jako posiadacz tego auto od prawie dwóch lat mogę stwierdzić, że auto jest bezawaryjne To znaczy zdarzyły się dwie małe awarie - pierwsza auto zaczęło szarpać, zgasło i przez dłuższą chwilę nie chciało zapalić - naprawa: usterka zniknęła samoistnie, druga awaria - pęknięta sprężyna przedniego zawieszenia. Myślę jednak, że to były w sumie błahostki, które nie mają większego wpływu na ocenę. Dynamika auta (mimo, że jest szokująco ciężkie jak na takie gabaryty, szczególnie 3d) jest bardzo ok! Naprawdę wiele razy pewnie zdziwili się kierowcy większych aut, którzy na autostradzie chcieli wyprzedzić moje auto. Byłem kilka razy nim w Warszawie i na A2 naprawdę można doginać. 160 km/h nie robi na nim większego wrażenia. Na mnie wrażenie robi natomiast spalanie! No nie jest to oszczędny silnik! Na pewno! Jak go kupowałem, trochę poczytałem w necie i dość łatwo znalazłem wiele opinie o dużym spalaniu. Powiem szczerze: nie wierzyłem. No ile może palić taki mały bąbel z 1.6 silnikiem, no bez jaj. Po zakupie przekonałem się, że warto jednak czytać portale i wyciągać wnioski z powtarzających się często opinii. Więc jeszcze raz: 207 VTi NIE JEST EKONOMICZNE. Jeśli myślisz, że będziesz niem jeździł w stylu ekodraving i będzie mało palił, to ci mówię mylisz się! Chętnie wkręcający się silnik aż się prosi, natomiast ekodraving to min 6 - 6,5 litra. Ja nie byłem w stanie zejść niżej choć naprawdę próbowałem. Normalna jazda ok 8-8,5, a jazda szybka na pewno ponad 10 l. Ile ponad 10l zależy od ciebie i w sumie?od ciebie. I chciałbym zaznaczyć, że nie jestem żadnym oszołomem, który wkręca na czerwone pole auto przy każdych światłach. Jeżdżę normalnie, choć nieraz lubię przydusić. Więc albo przerobić na gaz (choć podobno jest tam jakaś kombinacja - nie wiem dokładnie to do specjalistów), albo głębiej do kieszeni. I to spalanie uważam jako jego główną wadę (prawdopodobnie spowodowaną znaczną masą).
jak to w Peugeocie - średnio
Jak na małe auto całkiem nieźle, jednak na mój gust wspomaganie jest zbyt silne i przy wyższych prędkościach na ostrych łukach ciężko je wyczuć
Mój ma prawdopodobnie sportowy tłumik, bo przy wyższych prędkościach obrotowych niemiłosiernie wyje i buczy.
No tutaj po raz kolejny muszę pochwalić małego Peugeota. Oprócz dwóch małych wpadek (które opisałem powyżej) nie mam żadnych zastrzeżeń. A autem przez większość czasu jeździ moja żona (wbrew pozorom auto użytkowane przez kobietę - jak nieraz piszą w ogłoszeniach - to nie jest na plus), co jeszcze dodatkowo auto plusuje u mnie
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 VTi 120KM 88kW [l/100km]