Ocena kierowcy - Peugeot 207 Hatchback 3d

Michał, 11 lat temu
Silnik 1.6 HDi 90KM 66kW
Rok produkcji 2006
Peugeot 207 Hatchback 3d 1.6 HDi 90KM 66kW 2006-2012 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Zawieszenie jak to w peugeotach może nie jest całkowicie sportowe ale jest twarde przez co autko doskonale trzyma się zakrętów. Jednak do starszego brata czyli 205 dużo mu brakuje
Układ elektryczny : Ciągłe problemy z elektryką stały pobór prądu
Silnik : Problemy z turbo. Dodatkowo przy 60 tyś km wymiana uszczelniaczy wtryskiwaczy
Inne : Klimatyzacja problemy ze sprężarką, wycieki gazu. Zamiast chłodzić grzeje
Cicho i spokojnie nawet w zimne dni. W porównaniu z VW w ogóle niesłyszalny
Skrzynia ma swoje humory wsteczny wchodzi 3 do 5 razy na 10. Czasami też potrafi wyskoczyć podczas cofania. Jedynka nie wchodzi sporadycznie ale jest to też uciążliwe. Serwis powiedział po raz kolejny, że ten typ tak ma. Jak dla mnie usprawiedliwianie się, że nie potrafią zrobić porządnie działającego samochodu
Nie mam do czego się przyczepić zbiera zakręty i wybiera nierówności doskonale. jeśli ktoś oczekuje większego komfortu polecam wersje 5D
Duża szyba przednia jaki i boczne lusterka sprawiają, że widoczność jest doskonała zarówno z przodu jak i do tyłu.
Klimatyzacja to porażka. Ciągłe wycieki gazy problemy ze sprężarką. nadawała się tylko na zimę. Latem nie spisywała się wcale
Kupiłem bo miało mało palić. I faktycznie pali mało jak stoi pod blokiem i nikt nim nie jeździ. Przy 90KM za bardzo nie ma co szaleć dodatkowo dochodzą korki ale spalanie na mieście rzędu 6 litrów to trochę za dużo jak na takiego kaszlaka. W trasie zrobił mi 5.2 wiec też bez szaleństw bo bravo przy takiej samej jeździe brało o 0.8 litra więcej a jak trzeba było przyśpieszyć to nie trzeba machać lewarkiem. Dodam, że bravo było w benzynie z turbo 120 KM

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDi 90KM 66kW [l/100km]

6,9