Ocena kierowcy - Peugeot 207 Hatchback 5d

Asiek, 17 lat temu
Silnik 1.4 16V 88KM 65kW
Rok produkcji 2006
Peugeot 207 Hatchback 5d 1.4 16V 88KM 65kW 2006-2011 - Oceń swoje auto
Desing idealny. Auto piękne, z wyglądu agresywne (gorzej silnik). Jeździ się wspaniale, komfortowo (jak na tę klasę) i mogę je polecić z czystym sumieniem.
Przy tej mocy mogło by być lepiej. Biorąc pod uwagę wagę tego auta, to norma. Nie ukrywam, że mam słabość do "japończyków".
Nie mam zbyt dużego porównania do innych aut, więc dla mnie bomba. Poprzednie moje samochody nie były "pierwszej świeżości". Zaskoczenie, bo na 5 (jak jadę sama) ma zryw, a nawet potrafi wcisnąć w fotel, reaguje szybko. 1 i 2 hmmm, nie ma jak japońce.
Trzyma się drogi bardzo dobrze. Wypróbowałam go na różnych nawierzchniach i nie ma się do czego przyczepić. Może tylko jedno .. Na większych wybojach potrafi sam włączyć awaryjne .. ABS działa bez zarzutu. Sztywny, ale przy tym rozstawieniu osi to normalne. To małe autko. Jest bardziej miękki od nowej corsy (przeżyłam koszmar na jeździe próbnej) i forda fiesty - dobrze się prowadzi, ale peugeot jest ładniejszy :) Wspomaganie rewelacja.
Przód - rewelacja. Tył - troszkę gorzej. W tym przypadku ocena nie będzie obiektywna, bo to zależy od tego do czego jesteśmy przyzwyczajeni.
Tak praktycznym autem jeszcze nie jeździłam. Wygodnie, sięgam po wszystko bez odrywania wzroku od trasy. W standardzie trzy uchwyty na napoje, sterowanie radia i niektórych funkcji komputera przy kierownicy. Bardzo mały bagażnik, ale to koszt miejsca dla pasażerów siedzących na tylnej kanapie.
Nie mam klimy i żałuję. Wcześniej jeździłam accentem i nie ma porównania. Hyundai nagrzewał się w moment. Tutaj trzeba poczekać. W końcu mamy zimę i mogłam się przekonać na własnej skórze jak niepraktycznie ułożone są wycieraczki. Nawiew na przednią szybę znajduje się wyżej niż wycieraczki. Nie ogrzewają się i są oblodzone. Może to normalne, nie wiem, ale w accencie nie było takiego problemu.
Z przodu rewelka, z tyłu jeszcze nie jeździłam, ale pasażerowie nie narzekają, no może przy wysiadaniu, bo mam auto 3-drzwiowe.
Cichy, cichy i jeszcze raz cichy. Kiedyś silnik zatrę, bo na postoju wydaje mi się, że go zgasiłam i próbuję odpalić ... Silnik w accencie na piątce pukał od wewnątrz w maskę i prosił, żebym zwolniła, bo on wysiada ... Przy 120 wył, tutaj nie ma takiego problemu nawet przy 140.
I tutaj zaczynają się schody. Żłopie paliwko, aż miło .. Robię mało tras, więc biorę na to poprawkę. Na mieście poniżej 8 nie schodzi, ale też nie jeżdżę jak typowa baba. Przeglądy drogie i częste. Jestem przed pierwszym, który jest darmowy, ale jak znam życie, to coś znajdą. Pierwszy po 6 m-cach, lub przy 10 tyś. km, Kolejne chyba po 30 tyś. W fordzie są rzadsze i tańsze niż w peugeocie.
Auto tej jakości, z tym wyposażeniem - cena bardzo dobra, dostałam spory upust, auto kupowałam w grudniu 2006. Pomijam, że nowe auta w naszym kraju są w ogóle za drogie ...
Na razie bez zarzutu. Nic nie skrzypi, nic nie puka. Spotkałam się z opiniami, że lubią wariować kontrolki, pokazują jakieś dziwne rzeczy i usterki. Nic takiego nie miało jeszcze miejsca.
Czekam, aż coś się wydarzy, ale jestem dobrej myśli.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 88KM 65kW [l/100km]

8,3