Ocena kierowcy - Peugeot 207 Hatchback 5d

kamil, 7 lat temu
Rok produkcji 2007
Peugeot 207 Hatchback 5d 1.4 75KM 55kW 2006-2012 - Oceń swoje auto
Samochód oferuje sporo właściwości jak na swoje całkiem nie duże gabaryty (klasa B). Spalanie na dobrym poziomie, na pełnym baku rekord to prawie 700km - trasa mieszana i samemu i w komplecie 5os, również jazda miejska. Za tą cenę naprawdę warto.
Puki co brak jakichkolwiek problemów z silnikiem - w moich rękach ponad 30t km przejechał, wystarczy na bieżąco wymieniać płyny ustrojowe i nie szarżować.
Brak jakichkolwiek zastrzeżeń poza jednym - przydałby się 6-y bieg :)
Sprawuje się bardzo dobrze ale jest elektryczne, opcja holowania w razie "W" raczej odpada - będzie potrzebna laweta/
Z początku miałem problem z przyzwyczajeniem się do bocznych lusterek - są dość blisko wzroku kierowców - zamontowane na drzwiach a nie w narożniku szyby.
Samochód kupiony niestety w wersji "bieda edition" co za tym idzie brak czegokolwiek poza światłami, przednimi fotelami i tylną kanapą.
brak klimy :(
Mam przeszło 180cm zwrostu a 207 oferuje całkiem sporo miejsca i z przodu i z tyłu. Bagażnik na dobrym poziomie.
Nie ma co spodziewać się wyciszenia na poziomie klasy premium jak bmw 5 series/audi a6. W porównaniu do mazdy 6 II 1.8b przy wyższych (pow 110km/h) ciszej wydaje się być jeszcze w 207.
Tankuję zawsze od rezerwy do pełna, przy tym zasięg 600-700km (opony zimowe/letnie). Nie mogę sprecyzować dokładniej spalania śr (brak komp. pokładowego) ale z moich obliczeń to ok 6,5-7l/100km. Trasa mieszana z większością ruchu w terenie zabudowanym. Polecam!
Bardzo dobre i jak na roczniki. Za podobną cenę tylko grande punto/clio. Polo/yaris kilka lat starsze będzie w tej cenie.
30t km przejechałem i za ten czas popsuł się zamek centralny, miałem wybijać szybę ale skorzystałem z "awaryjnego" otwierania samochodu. Skrzypiące zawieszenie - podobno ten typ tak ma...
Kiedyś w czasie jazdy nocą wyskoczył wężyk doprowadzający paliwo do silnika! Fart że nie ujechałem daleko i chłodna noc była bo by się spalił nawet (o przypadkach samozapłonu w 307 wiele osób słyszało). Po zakupie radzę sprawdzić ten element i w razie czegoś wymienić na nowy by jechać spokojnie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 75KM 55kW [l/100km]

6,7