Ocena kierowcy - Peugeot 207 Hatchback 5d

Silnik 1.6 HDi FAP 92KM 68kW
Rok produkcji 2011
Okres użytkowania: 5 lat
Peugeot 207 Hatchback 5d 1.6 HDi FAP 92KM 68kW 2010-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak na mały silniczek, nie można mu nic zarzucić. Dynamika ok, bezawaryjność i przy tym niskie spalanie.
Auto ma 100tys. przebiegu, sam zrobiłem 70tys. Zero nieprzewidzianych awarii, tylko wymiana części eksploatacyjnych(olej, filtry, klocki). Za tą cenę auta, dostajemy dużo lepsze i młodsze auto niż z grup niemieckich.
Dobra kultura, nie klekocze :) Dynamika, spalanie, bezawaryjność, wszystko na plus.
Ogólnie skrzynia ok, bez dwumasy = mniejsze koszty. Jedynie na autostradach brakuje 6 biegu.
Zawieszenie ok, proste, tanie w ewentualnych naprawach a dobrze tłumi nierówności. Jest już dużo wytrzymalsze niż w poprzedniku (206) Auto dobrze się prowadzi. Hamulce ok, mimo iż z tyłu mam bębny.
Duża przednia szyba, widoczność bardzo dobra.
Wszystko rozmieszczone intuicyjnie, trochę mało schowków ale jak na auto tej klasy nie jest źle.
Wentylacja ok, nadmuch bez klimy też daje rade. Sama klima działa bardzo dobrze. Trochę dokuczliwe jest długie nagrzewanie silnika zimą, co za tym idzie ogrzewanie późno odczuwamy.
Z przody bardzo dużo miejsca i dla kierowcy i pasażera. Bardzo wygodnie się podróżuje. Z tyłu gorzej, ale tragedii nie ma. W 4 osoby można komfortowo podróżować. Trochę mały bagażnik, ale w tej klasie to normalne.
Przy mniejszych prędkościach ok, przy autostradowych głośniej. Dobrze mieć dobre opony, aby nie szumiały zbyt mocno.
Auto bezawaryjne, a jak już przyjdzie nam coś naprawić to nie zostawimy fortuny u mechanika. Tanie części, łatwo dostępne.
Dobrze wykonane auto, często fajnie wyposażone. Młode roczniki w dobrych cenach. Warto w tych pieniądzach je zakupić.
Przez 70tys. nic nie stwierdziłem. Jedynie dość często żarówki w światłach mijania się przepalają, lecz w porównaniu do Focusa Mk1, którego miałem wcześniej, to w Focusie jednak częściej wymieniałem.
Nic z poważnych usterek nie miało u mnie miejsca, nawet drobne się nie pojawiły :)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDi FAP 92KM 68kW [l/100km]

5,6