Ocena kierowcy - Peugeot 208 II Hatchback

Silnik 1.2 PureTech 102KM 75kW
Rok produkcji 2021
Peugeot 208 II Hatchback 1.2 PureTech 102KM 75kW 2019-2024 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamiczny
Zawieszenie : Nieco twardsze niż spodziewałem się, jednak bardzo wygodnie niweluje wszelkie nierówności.
Patrząc na siebie, samochód kupiłem żeby jeździć do pracy, to uważam za świetny wybór. Auto pod każdym względem jest bardzo dobre. Świetnie wygląda w niebieskim kolorze, ładne alufelgi, milion załamań na całej powierzchni samochodu, które dodają mu wyjątkowego wyglądu. Wnętrze jest bardzo nowoczesne. Zegary 3D bardzo mi się podobają, sytem fajnie współgra z Android Auto. Głośność głośników jest zadowalająca, mogło by być lepiej, ale skala głośności kończy się nim głośniki zaczną trzeszczeć. Przydatna kamera 3d dla osób ,które mają problem z ustawieniem się w liniach na parkingu ;) Z drugiej strony jeśli ktoś chciałby używać jako główny samochód rodzinny, to nie poleciłbym go ze względu na oczywiste ograniczenia rozmiaru i brak tylnych centralnych nawiewów. Dzieci do puki są małe, bez problemu mieszczą się z tyłu, dorośli mogą odczuwać dyskomfort. Mając 178 CM oparłem się całkowicie o tylną kanapę i dotknąłem głową podsufitki, która nie wiedzieć czemu w miejscu głowy jest znacznie obniżona.
Bardzo elastyczny, świetnie przyśpieszający jak na tak niewielki silnik. Mam tylko nadzieję że nie zacznie się łuszczyć pasek :)
Może zbyt mało km jeszcze zrobiłem ale czasem nieco mi skubnie podczas przyśpieszania. Poza tym działa bez zarzutu
Bardzo precyzyjny.
Wyglądem bije konkurencję z segmentu.
Poprawna.
Klimatyzacja jest mega wydajna, jednak tylko z przodu. Dzieci z tyłu narzekają, jednak nie oczekiwałem więcej ze względu na brak centralnych nawiewów z tyłu.
Z przodu nie ma się do czego doczepić. Z tyłu nie chciałbym jechać w dalszą trasę.
Świetnie wyciszone wnętrze.
Zbyt krótko posiadam żeby oceniać.
Mogło by być nieco taniej ;)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 PureTech 102KM 75kW [l/100km]

6,1