Ocena kierowcy - Peugeot 3008 II Crossover

3008-FTW, 6 lat temu
Silnik 1.6 THP 165KM 121kW
Rok produkcji 2017
Peugeot 3008 II Crossover 1.6 THP 165KM 121kW 2016-2020 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : bardzo dobrze hamuje, niemal jak cayenne :)
Układ elektryczny : system automatycznego parkowania
Auto które wzbudza podziw wszystkich
Silnik 1,6 TSI - to naprawdę świetny, bardzo dynamiczny silniczek. Znam go z innych aut (jak np. Mini). Bardzo zrywny. Mam nadzieję, że się nie popsuje :D
Skrzynia jest zgrana z tym silnikiem rewelacyjnie. Doskonale wyczuwa intencję kierowcy i włącza mniejszy/większy bieg w zależności od sytuacji. Czy potrzebujesz gwałtownego przyśpieszenia, czy delikatna jazda jest tym co ciebie kręci... Niemniej jednak, na 1-2 biegu potafi szarpnąć, stąd 1 giwazdka mniej
Uwielbiam to zawieszenie. Świetnie sprawdza się w mieście. Z całą pewnością jazda do 120Km/h jest przyjemnością. Powyżej tej prędkości i na nierównej drodze (jak np trasa W-wa Lublin) czujesz się jak łódka na falach, ale da się żyć.
Słupki mogłoby być nieco mniejsze. Ale to nie przeszkadza aż tak bardzo. Siedzi się wysoko, widzi się dużo
Tu mam zastrzeżenia. Brakuje mi "kieszonki" w lewym podłokietniku kierowcy. Chętnie bym tam coś drobnego włożył, ale jest dziura. Jeden port USB w torpedzie jest ok, ale 2 są lepsze. Sam schowek (który służy też do ładowania telefonu) jest bardzo wygodny i dobrze oświetlony w nocy. Ogólnie jest bardzo przyjemnie. Brakuje regulacji klimatyzacji w sposób analogowy, ale już się powoli przestawiam.
Na razie chłodzenie - klima działa bez zarzutu. Nawet przy +35 stopniach chłodzi dość efektywnie
Jest optymalnie. Choć jak załadujesz z tyłu fotelik dla dziecka z bazą isofix, to już z przodu pasażer nie ma aż tak dużo tego miesjsca. Nie idie odsunąć fotela dalej.
Jestem zachwycony. To powinno być jednym z ważniejszych USP. Doskonała robota. Przy 120-140 mogę mówić szeptem do pasażerów z tyłu
za wcześnie na oceny, na razie dobrze
za tę kasę, naprawdę auto premium
funkcje wspomagania... np. line assist
Funkcja Park Assist, która polega na automatycznym zaparkowaniu niestety miała buga. Skończyło się wizytą u blacharza... Niedopracowane i wadliwe. Samochód w ogóle nie zareagował na przeszkody, a prędkość z którą rozpoczął manewr byłą wręcz zawrotna.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 THP 165KM 121kW [l/100km]

7,8