Ocena kierowcy - Peugeot 405 I Kombi

Darass dondragondarson@tlen.pl, 22 lat temu
Silnik 1.8 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1990
Peugeot 405 I Kombi 1.8 TD 90KM 66kW 1988-1992 - Oceń swoje auto
Ponadczasowa linia nadwozia, bezawaryjność i niski apetyt na paliwo to atuty, które zadecydowały, że pozostanę wierny tej marce. Wcześniej jeździłem VW Golf I, Alfa Romeo 33, Ford Escort 1.6 16V i być może wyposażenie tych aut było lepsze ale i awaryjność oraz zurzycie paliwa zdecydowanie większe. Wszyscy użytkownicy, których spotykam, zdecydowanie chwalą 405.
Pasażerowie nie wierzą , że to diesel
Zimna ciężko chodzi, poza tym bez zastrzeżeń
Nie za miękki i bardzo wytrzymały (wersja kombi). Zalecana zmiana łożysk po 100tys a ja przejechałem 200tys.
Bardzo duży "martwy punkt" w lusterkach - w późniejszych wersjach skutecznie skorygowany
klakson w drążku przełącznika to kwestia przyzwyczajenia i jest to generalnie dobre rozwiązanie - nie trzeba odrywać rąk od kierownicy
Przy pełnym otwarciu ogrzewania nie można wytrzymać nawet podczas mrozów, bardzo szybko po uruchomieniu silnika zaczyna grzać!
Zdecydowanie więcej miejsca niż u wielu konkurentów w tej klasie
Jak na 12 letniego diesla to rewelacja, silnik głośno słychać dopiero pow. 110m/h
Olej napędowy, miasto 6,5l/100 km - trasa 4.5-5l/100km/h - bez komentarza
Peugeoty nie są tanimi autami ale nie są droższymi od innych "firmowych" aut. Napewno warte swojej ceny.
Trzeszczące plastiki, sporo drobiazgów, których nie chce mi się naprawiać np. kontrolka hamulca ręcznego.
Bezawaryjność o jakiej marzy wielu kierowców.
Peugeot 405 I Kombi