Ocena kierowcy - Peugeot 405 II Sedan

Arek - aki@kki.net.pl, 21 lat temu
Rok produkcji 1994
Peugeot 405 II Sedan 1.4 75KM 55kW 1992-1995 - Oceń swoje auto
Dla mnie to świetne, duże auto o przyzowitych osiągach. Bardzo wygodne o duzej pojemności bagażowej. Polecam je, zwłaszcza ze mozna kupic egzemplaż za stosunkowo nieduze pieniądze w porównaniu z wygoda jaką otrzymamy za nie!
Bardzo dynamiczny jak na ta pojemność, duzo osob ktora ze mna jechala myslala, ze mam w nim co najmnije silnik 2.0. Świetnie zestopnowana skrzynia biegow!
Nie miałem z nią żadnych problemów do tej pory.
Jak wszystkie "francuzy" zawieszenie jest miekkie, przez co troszke może slabiej sie trzyma drogi ale za to komfort jazdy jest wysoki. Kwestia przyzwyczajenia, mnie odpowiadaja miekkie zawieszenia.
Doskonała!
Wszystko na swiom miejscu, brakuje mi skaladnych tylnych siedzeń. Najlepsze fotele w jakich do tej pory siedziłem!!! Jak kupie nowe auto to chyba wymontuje sobie te fotele i podmienie:)
Jest OK! Chociaż ostatnio w tylnej szybie przepaliły mi się 3 druciki i nie grzeją.
Ogromny bagażnik i duzo miejsca w środku, tylna kanapa jak w domowym salonie!
Nie narzekam.
No tu troche gorzej. Tzn. jesli chodzi o miasto (9-9.5l/100km.) ale na trasie 7.2-8 i to czy jade 90km/h czy 150km/h. Jednak to 1.4 gażnik wiec swoje musi spalić! Ceny części niestety nie należą do najniższych! Nie mowię oczywiście o oryginalnych bo te juz są astronomiczne moim skromnym zdaniem, natomiast jest wiele zamienników i z ich zdobyciem i zastosowaniem nie ma wiekszych problemów.
Moim zdaniem dobry! Patrz pkt. 12!
Jest troche upirdliwych usterek. Chociazby elektryka, lampki na desce rozdzielczej swieca sobie tylko kiedy im się to podoba:)! Wymienialem juz 2 razy sprzegło (za pierwszym razem gość mnie oszukal jak się okazało) ostatnio cale zawieszenie naprawialem bo byly duze stuki i trzeszczenia, amortyzatory tylne, tarcze hamulcowe a ostatnią plaga są pekajace przewody od chlodnicy jednak to tylko guma, ktora juz ma prawo po tylu latach tracić swoje właściwości!
W kazdym aucie po przekroczeniu tych 100 tys. km. trzeba sie liczyc z coraz to nowymi usterkami, jednak nie zdażyło mi sie jeszcze żeby auto odmówiło posłuszeństwa na trasie, a troche Europy nim zjezdziłem!
Peugeot 405 II Sedan