Ocena kierowcy - Peugeot 405 II Sedan

LukLegnica, 14 lat temu
Rok produkcji 1995
Peugeot 405 II Sedan 1.6 88KM 65kW 1992-1995 - Oceń swoje auto
Ogólnie samochód bardzo fajny, miękkie siedzenia znacznie poprawiają komfort jazdy, obszerne wnętrze, bagażnik też niczego sobie i standartowe wyposażenie całkiem bogate.
jak na 15 letnie auto to całkiem nieźle, silnik nawet na gazie bardzo zrywny.
Niekiedy problemy z wrzuceniem wstecznego, a tak to nie mam zastrzeżeń. Wszystko zależy od modelu.
tutaj 5, na nasze polskie \"drogi\" jest praktycznie niezniszczalny :) Ładnie trzyma się drogi.
Wszystko ok, jednak na początku trzeba się trochę przyzwyczaić szczególnie przy cofaniu. Widocznosć w lusterkach wzorowa, wszystko widać, w tylniej szybie też sporo no i z przodu też bez zastrzeżen.
Wszystko jest tam gdzie powinno być. Nic nie przeszkadza.
Szybko uzyskujemy ciepłe powietrze nawet przy -17 :)
Zaskakująco dużo miejsca zarówno z przodu jak i z tyłu. Powiedziałbym, że z tyłu jest nawet więcej :)
nie narzekam, jak chcę posłuchać silnika to wyłączam radio :)
Jeżdżąc do 3000 obrotów spalanie LPG w granicach 11,5 l/100km po mieście. Na A4 przy 160 wyszło jakoś 10.5 l/100km więc całkiem przyzwoicie. Ceny części w ASO to porażka totalna, ale istnieje dużo zamienników bardzo dobrej jakości, tanio można kupić części z rozbitków itp.
Za taką cenę można dostać bardzi fajnego sedana lub kombii w niezłym wyposażeniu i ciekawymi silnikami od 1.4 do 2.0 i diesle 1.9, które są bardzo ekonomiczne i dlugotrwałe. Polecam
Jak dotąd jedynie z mojej winy coś się popsuło, ale to nie wymagało jakiś udziwnień w naprawie...tak poza tym z drobiazgów to nic.
W zimie potrafi pluć olejem pod maską z niewyjaśnionych przyczyn, ale ten typ tak ma.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 88KM 65kW [l/100km]

11,4