Ocena kierowcy - Peugeot 405 II Sedan

specsoft@op.pl, 17 lat temu
Rok produkcji 1994
Peugeot 405 II Sedan 2.0 121KM 89kW 1992-1995 - Oceń swoje auto
405 jest ładny, tani, solidny, wielki, oszczędny i niezawodny.I w dodatku przy 2 litrowym silniku jazda jest przyjemnością.
Bardzo ładnie ciągnie przy niskich obrotach. Już od 2000 rpm jest czym jechać i pzy tym jest cichy.
Dobrze zrobione przełożenia. Żadnych problemów z przłączaniem. Skrzynia dość precyzyjna. Zawsze znajduję potrzebny bieg. Przydał by sięs zósty bieg.
Miałem wybity brążek kierowniczy. Po wymianie dobrze trzyma się drogi. Jest bardzo stabilny na zakrętach.
Nie mam żadnych problemów z widocznością. Widać nawet więcej niż w innych samochodach np. w Astra 2 czy w Lanos.
Radio nisko położone - bo żadko się korzysta. Pozostałe przyciski w zasięgu ręki i oczu. Przełączniki w dźwigni kierownicy umieszczone intuicyjnie.Na nagrodę zasługuje umieszczenie klaksonu. Doskonałe miejsce.
Mam wersję skandynawską. W zimie grzeje się bardzo szybko. Podgrzewane przednie fotele. Klimatyzacja. Duża siła nadmuchu. Dobrze umieszczone nawiewy. Jednak przydały by się pośrednie poziomy nawiewów np. szyba - kierowca.
Nawet duże osoby mają luz.
Moje wersja jest wyciszona matą głuszącą. Przy jeździe na nierównej nawierzchni trzeszczą plastiki jak szalone.
jak na silnik 8 zaworowy to nieźle. Na trasie ok 8,5 LPG. W mieście dochodzi do 12 LPG. Benzyny pali o 2 litry mniej.
ańszego auta i tak dobrego nie ma na rynku.
Wymieniłem sworznie drzwi kierowcy, Nieszczelności w układzie wydechowym (nieoryginalnym). Poza tym nie pojawiły siężadne inne problemy.
Żadnych

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 121KM 89kW [l/100km]