Ocena kierowcy - Peugeot 405 II Sedan

Wojciech, 2 lata temu
Silnik 1.9 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1994
Peugeot 405 II Sedan 1.9 TD 90KM 66kW 1992-1995 - Oceń swoje auto
Karoseria : Zero rdzy pomimo 28 lat !
Silnik : Mało pali
Układ elektryczny : Wszystko dziala pomimo 28 lat! Kable niesparciale.
Przeniesienie napędu : Biegi trzeba wolno zmieniac, ale to nie Porsche 993
Użytkuję niecałe 2 tygodnie, ale napiszę już pare zdań o nim. Pali od strzała, płynnie przyspiesza, fajnie chodzi - stary głośny diesel, bardzo szybko się nagrzewa, super sprawa. Klimatyczne zegary. Ten samochód ma niebiańską kanapę, siedzi się super mega wygodnie. Myślałem, że najlepszą kanapę ma w124 i e39, ale nie. Peugeot 405 w wersji Privilege ma najlepszą kanapę! Bardzo duży bagażnik. Po naciśnięciu przycisku klapa sama się podnosi - geniusz! leciutko chodzi, bezszelestnie się ją zamyka. Samochód ma 28 lat i nie ma rdzy! nie ma nigdzie rdzy! Nie mam pojęcia z czego są zrobione auminiowe felgi ponieważ się nie brudzą na czarno. Wystarczy umyć pianą. Wszystko złazi. Mistrzostwo. Reflektory świetnie oświetlają drogę. Tylne lampy rewelacyjnie oddają światło, a samochód ma 28 lat!!! Ekonomiczny, wg obliczeń pali 5-6 l/100 km, przy predkości do 120 km/h i czasem mocniejsze przegazowanie. Komora silnika, silnik i osprzęt wyglądają świetnie! Jeszcze takiego samochodu nie miałem. Cudo Z problemów: mokry bagażnik, z uszczelki leci delikatnie woda. Czasem biegi ciężko wchodzą, ale jest sposób - po mału i jest git. Dla porównania dodam, że uzytkuję mercedesa w204. 300 td w avangardzie w automacie z 2008 r. Napiszę szczerze: Niewygodne fotele, niewygodna kanapa. Elektryczne fotele, ale uwaga - przód-tył- chodzą manualnie!! Co za idiotyzm! Ciezko chodzi kierownica (pewnie przez duze kola) Zaczął już rdzewieć (garażowany od nowości), Samochod tylko na trasy bo na krótkich odcinkach musi wypalic się DPF, a wypala się na rozgrzanym silniku. Porażka! Coś już jest z wtryskami / pompą wtryskową - rzuca delikatnie budą na postoju. Lampy xenonowe - juz sie wyplaily. Droge oswietlają tak sobie... a wypalily sie bo nie można ustawić recznie jak mają się zapalac te swiatla pomimo ze jest kilka opcji ustawień oswietlenia. Przekombinowane!! Nie chce mi sie wnikac nawet w to. Halogeny doświetlają drogę - tylko po co? Nie intuicyjny tempomat (przekombinowany). Ma 2 tryby. Po co? Nie intuicyjne radio dvd, sd -card. Nie mogę zapamietac sekwencji jak wlączyc sd-card. Plusy: super mega wygląd super przyspieszenie i tyle plusów ***Ludzie częściej oglądają się za peżo niż za merolem. Ot taka ciekawostka.
Stary, głośny, ekonomiczny diesel
biegi nalezy zmieniac po malu
to nie bmw e 39, trzeba zwalniac na zakrętach, zeby nie wpasc na krawezniki.
Zero rdzy, totalnie zero rdzy. Drzwi i klapa zamykają się cicho.
W środku jest głośno do 50 kmh. Mi to akurat nie przeszkadza,
Wszystko pod ręką
Szybko sie nagrzewa. Nie paruje pomino obfitego deszczu
Sporo miejsca
Daje radę, najlepsze wyciszenie to jest w bmw e39
Tanie częci zamienne. Trzba się liczyć, że jest problem z niektórymi czesciami, wiec lepiej nie walić nim w murek. Przedni zderzak - widziałem 1 sztukę za 1000 zl licznik uzywany z zagranicy 600 zl Przyciski wewnątrz są drogie nawet po 100 zl za 1 sztukę używaną, Sprzeglo, rozrząd jest tanie. Pozostale czesci tez są tanie.
Bardzo dobre auto pod warunkiem, że jest zadbane. Ta uwaga tyczy sie wszystkich samochodów. Szkoda, że czesci już są niedostepne bo zalozyłbym oryginalną kierownicę i fotele. Tych czesci nie ma już.
Wszystko działa
Jak narazie nic się nie zepsuło

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 90KM 66kW [l/100km]

Usterki Peugeot 405 II