Ocena kierowcy - Peugeot 605

dyko88@o2.pl, 15 lat temu
Rok produkcji 1993
Peugeot 605 2.0 121KM 89kW 1989-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : zero rdzy (dlachy ocynkowane) zdeżaki super nawet gdy sie przytrze to i tak tego nie widac nie tak jak w innych samochodach ze odpada pół zdeżaka lub odpada lakier
Przeniesienie napędu : Synchronizatory biegów lubią sie psuc;/
Układ elektryczny : przekazniki ktore czasem maja ni stad ni zowąt jakieś zwarcie;/
Inne : Auto mało awaryjne zwłaszcza gdy trafi sie zadbany model
autko jest super silnik bajka kieruje się cudownie spalanie nie za duże wygoda ogromna tylko nie ma opuszczanych tylnych siedzeń i trochę nie za dużo się nim przewiezie ale za to bagażnik wielki;d
Silnik jak na tą masę dobrze się zbiera i jest w miarę ekonomiczny ale przy wyższej prędkości trochę głośny no ale mi to nie przeszkadza ponieważ nie jest to aż tk bardzo dokuczliwe
Skrzynia ok choć padł mi synchronizator 3 biegu ale nic z nim nie zrobiłem i tak jeżdżę nauczyłem się zmieniać bieg spokojnie a przy redukcji np z 4 lekko na sprzegle dac 2 bieg i 3 wchodzi piękne;)
Jest to duży samochód i doskonale trzyma się drogi zawieszenie jest wprost stworzone dla ludzi ceniących sobie wygodę nie jest twarde jak to się zdaża w wielu innych samochodach ja moją 605 kupiłem z przebiegiem 75000km i nic jeszcze nie musiałem wymieniać w zawieszeniu nic nie pukało i nigdy nie stukało:)
Duży samochód wysoko (wygodnie) się siedzi a widoczność jest doskonała.
Wszystko jest pod ręką nie trzeba niczego szukać w czasie jazdy tylko sygnał dźwiękowy trochę nie tam gdzie trzeba bo czasem gdy jakiś nieuważny kierowca wymusza nam właśnie a my zdenerwowani chcemy mu uświadomić ze robi źle to może zamiast klaksonu włączyć się również kierunek lub długie światła no ale takie coś zdarza sie raczej rzadko mi tylko raz odkąd nim jeżdżę:D
nagrzewa się momentalnie wyjadę 30m od domu i już leci ciepłe powietrze po chwili trzeba zmniejszyć temperaturę ogrzewania bo nie idzie wytrzymać ale po zmniejszeniu wręcz cudownie tak jak w domu a nawet lepiej;D w lato gorzej no ale chcemy mieć chłodno to uzbrójmy się w klimatyzację;)
mam 195cm wzrostu i w żadnym samochodzie osobowym nie miałem jeszcze tyle miejsca co w 605 i z tyłu i z przodu nawet gdy siedzi się za kierowcą np za mną jak mam fotel odsunięty na maksa do tylu i tak jest pełna swoboda i dużo miejsca na nogi:D
trochę przy większych obrotach dość głośno się robi ale nie przeszkadza mi to;)i zapewniam ze w innych samochodach z tego roku a już na pewno za tą cenę będzie głośniej.
Ehh silnik 2.0 duża masa i dobre osiągi no i 12l gazu (jazda mieszana miasto trasa) 10l benzyny (jazda mieszana) niestety nie sprawdzałem ile to wynosi tylko w mieście czy tylko w trasie wiem ze benzyna na trasie z chodzi poniżej 10l
no za ta cenę nie dostanie sie takiego samochodu ktory jest wygodny w miare ekonomiczny i nie zawodny jezdze swoim od 2 lat i nie sprzedam go szybko bo nie dostane samochodu tak wygodnego nawet gdy bym duzo jeszcze doplacil;D
Francuzki samochód juz te roczniki miały dużo elektroniki no i to ma swoje konsekwencje padł mi zamek w lewych drzwiach ale zawsze mam prawe;d tzn zamek nie reaguje na kluczyk w lewych drzwiach a jeszcze gdy wkładka działała to i tak musiałem odłączyć central z tych drzwi bo gdy ja zamykałem on się otwierał i tak cały czas no ale 2h zabawy i już działa;d no i pompa paliwa działała na krótko a impulsu nie dostawała;/ bo spalił sie przekaźnik seryjny ale tu znów 1h zabawy i zmiana przekażnika który mnie kosztował 25pln i 3m przewodu i wszystko jest ok;d
Zero jakichkolwiek poważnych usterek lubie dynamiczna i wygodna jazdę często wiec jadę na wyższych obrotach itd i nigdy mnie nie zawiódł ten samochodzik ani nie spędził u mechanika nawet 1 godziny (oprócz 1 dnia gdy mu zakładano gaz;D)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 121KM 89kW [l/100km]

11,3