Ocena kierowcy - Peugeot 605

Rok produkcji 1995
Peugeot 605 2.0 Turbo 141KM 104kW 1992-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Jest to moja druga 605 wcześniejszą miałem w dieslu,
Przeniesienie napędu
Jest to moja druga 605 wcześniejszą miałem w dieslu 2.1 i chciałem się przesiąść na 605 2.5, ale trudno mi było znaleźć ten silnik w dobrym stanie i w rozsądnej cenie i przez przypadek kupiłem 2.0 TURBO + LPG po lifcie bardzo zadbaną. Początkowo sceptycznie podchodziłem do turbo z gazem ale teraz mimo tego że auto ma ponad 300tys i żona mi marudzi żeby go zmienić na o wiele nowsze kombi nie potrafię się z nim rozstać (i nawet cieszyłem się że nie kupiłem 2.5 ze wzgledu na wysokie koszty części). Przez 3 lata przejechalem nim 100000km w tym ciągałem lawete, pojechałem nim do Irlandi i z powrotem, auto jest świetne ani razu mnie nie zawiodło słowo AWARIA jest mi obce. Przez okres jego użytkowania tylko raz wydałem ok. 800zł na wymiane kompletnego rozrzadu, pompy wody, wymiane koncowek drazkow, łączników i gum oraz poduszki silnika, a także zestaw naprawczy parownika. No i wymieniłem skrzynie (koszt skrzyni 300zł) ale to z powodu ciągania lawety bo wybijało mi 5 bieg oraz wymiany oleju i świec. Oprócz wymienionych kosztów dochodzi tylko gaz i to najwiekszy plus tego samochodu, w zależności od ceny gazu koszt 100km to 12zl do 16zl zależy w jakie cenie sie go tankuje co wychodzi taniej niż ON czy RED BULL, chociaż jak liczyłem że miał bym tankować benzynke to niestety auto robi się strasznie drogie w eksploatacji. Silnik jest rewelacyjny mimo tego że Turbina daje mało koni zwieksza znacznie moment obrotowy co sprawia że auto świetnie przyśpiesza i po mieście nie da się nim \"spacerować\". Auto godne polecenia z bardzo udanym lecz rzadko spotykanym (świetnym) silnikiem
Niezawodny, elastyczny, świetny moment obrotowy, tani w eksploatacji. Leje gaz i jeżdżę
Moja druga 605 i zawsze są luzy na wodzikach i wybieraku
Po pierwszym spojrzeniu widać rękę Pininfariny, stylistyka ponadczasowa
Auto ma klime brakuje mi jedynie nawiewu na tył
To ile auto pali zależy od sposobu w jaki się jeździ spalanie podałem dla LPG bo benzyne tankuje tak ok 60l na rok ale zawsze 98
Przez 3 lata wymieniłem silniczek od spryskiwaczy i kilka żarówek
Nic Się NIE PSUJE