Ocena kierowcy - Peugeot 605

asmodeus, 16 lat temu
Silnik 3.0 SV 24 200KM 147kW
Rok produkcji 1992
Peugeot 605 3.0 SV 24 200KM 147kW 1990-2000 - Oceń swoje auto
Za takie pieniądze nie kupi się nawet tak szybkiego motocykla! A ja mam klimatyzację, wszystko elektryczne (fotele, lusterka, szyby), elektronicznie usztywniane zawieszenie, szyberdach, mete blachy przed nogami w razie wypadku... Samochód nie postażał się ąż tak (jak na przykład jego "siostra" Alfa-Romeo 164). Dwa tygodnie po zdaniu prawa jazdy, bezproblemowo pojechałem nim nad morze. Wspaniały samochód.
Silnik niezwykle dynamiczny, idzie na każdym biegu. Kultura pracy - znakomita, jak to V6.
Działa bardzo dobrze, wyrabiają się niestety wodziki od drążka zmiany biegów.
Świetnie trzyma się drogi. Bardzo nowoczesne zawieszenie (nowe samochody nie mają tak dopracowanego).
Wicoczność dobra, przy manewrach przeszkadza wielkość auta i ograniczona widoczność do tyłu.
Bardzo dużo miejsca, fotele przednie ustawiane elekrycznie w wielu płaszczyznach, wszystko pod ręką.
Dmuchawa jest potężna, klima i ogrzewanie spisuja się nieźle, ma dodatkowe kratki nawiewu na pasażerów z tyłu.
miejsca jest tyle że jak odsunę fotel, to nie sięgam do kierownicy (a mam 185 cm wzrostu!).
Układ wydechowy jest rozbudowany i dość cichy, wyciszenie wnętrza pierwsza klasa, zawieszenie nie wydaje żadnych odgłosów.
Niestety, moc 200KM prowokuje więc spalanie jest dość wysokie, ale po zainwestowaniu w gaz eksploatacja tańsza niż Poloneza.
Za kilka tysięcy można teraz kupić samochód który jako nowy kosztował pod 200! A ma wszystko co samochód może mieć, a nawet i więcej:).
Niestety pada trochę drobiazgów, zwykle zaśniedziałe styki, spalone bezpieczniki. Wszystko napraiam sam.
Peugeot 605 jest poskładany z części z całej Europy, o dziwo najczęściej zawodzą te ze znaczkiem BOSH :(.
Peugeot 605