Ocena kierowcy - Peugeot 605

janusz_rudnik@carrefour.com, 20 lat temu
Silnik 2.1 TD 12V 109KM 80kW
Rok produkcji 1994
Peugeot 605 2.1 TD 12V 109KM 80kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Nawet, jak wysiadł mi wałek sierżana i zostałem z 3 i 5 biegiem pokonałem 200km przejeżdżając przez miasta i skrzyżowania. Bardzo mocna karoseria, jak dostałem w tylny zderza fordem Transitem, to lekko zgięła się listwa chromowana. tylko raz był na lawecie.. jak drzewo wybiegło mi na drogę i połamałem chłodnicę. Kupuję drobne części używane w Słomczynie- nie opłaca się nowych. Dla turbo diesla nie polecam jazdy powyżej 150km/h przez cały czas, trzeba się wtedy liczyć z wymianą uszczelki pod głowicą i planowanie głowicy. zalecam wymanę oleju i filtrów co 10.000km
bardzo elastyczny silnik, cichy
miałem mały problem ze spadającymi wodzikami i sierżanem
bardzo komfortowy, choć raz musiałem dopąpować powietrze w prawym amortyzatorze ( jak usłyszysz głuchy puk)
przydałaby się tylna wycieraczka
regulowane fotele i kierownica w pionie i poziomie OK ( bardzo dużo miejsca - więcej niż w merolu 124)
szyby nie zachodzą parą, choć ogrzewanie na tył działa trochę słabo
rewelacyjna, nie mam uwag
bardzo dobrze - chodzi jak bzyczek
przeważnie jeżdzę miasto/trasa - pełny zbiornik85litrów-1300km,
jak na auto 10 letnie i przejechane przeze mnie 100.000 km nie mam uwag. ale robię wszystko sam przy nim robić oprócz rozrządu, na początku dawałem do serwisu, ale tam są tylko partacze, to oni zepsuli mi sierżana, którego musiałem potem naprawiać
przew. gumowy wody, alarm, zasniedziałe końcówki w zamku centralnym, napinacz paska alternatora( za mała średnica łożyska- ale można bez niego jechać dalej) światło wewnętrzne, pękanie przewodu paliwowego-zasysanie powietrza i pusty filtr paliwa - Stop samochodu,przyżułcanie reflektorów przednich, tłumik
uchwyt sierżana, chwilowy brak wspomagania - zaśniedziałe końcówki
Peugeot 605