Ocena kierowcy - Peugeot 806

maja@maja.net.pl, 16 lat temu
Silnik 2.1 TD 12V 109KM 80kW
Rok produkcji 1997
Peugeot 806 2.1 TD 12V 109KM 80kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Jest skubany zrywny jak malo co. Bardzo dobre przypieszenie. zapakowany w 8 osob, kazda z bagazem ( bo wracalismy z lotniska) i szedł jak burza pod górki.
Zawieszenie : Wahacze-nie ma wymiennego swożnia-trzeba wymienic cały wahacz
Ja osobiście moge ocenic to autko na 4,5. Jestem z niego bardzo zadowolony. Kiedyś myslalem o galaxi´e, albo sharan´ie, ale za drogie i niestety nieco mniejsze od Peugeota 806. Wydaje mi sie, ze jezeli ktos kupi autko w dobrym stanie to bedzie mu dlugo służyć.
Silnik w tym aucie sprawuje sie naprawdę przyzwoicie. W górach przy pełnym obciążeniu, nie miał z niczym problemu, super przyspieszenie nawet na 5-tym biegu, bardzo kulturalna praca
W/g mnie zbyt duży skok lewarkiem z 4 na 5 bieg.
Drogi trzyma się naprawdę bardzo dobrze. Gdy jechałem do granicy (Kołbaskowa) autostradą z betonki, dosłownie płynął.
Wielkie akwarium :)
Może być. wydaje mi się, że ma lepszą ergonomie od Galaxa, Sharana z tych lat, czyli 97r.
Tył nagrzewa sie troszkę za późno, ale w tak dużym aucie nie ma sie czego lepszego spodziewać.
Wlaśnie, przedewszystkim duża przestrzeń. Nigdy nie kupie już sobie małej osobówki, tylko takie duże autko.
Troszkę głośno przy około 110 km/h.
Średnie spalanie na trasie z pólnocy do Zakopanego wyniosło 6,8 ltr, a tak generalnie srednio pali okolo 7,5 LTR.
Fakt, że w dieslu nie są to małe pieniadze, bo za rok 1997, w dobrym stanie, ale w dobrym, nie w jakis tam wypicowany na sprzedaż, trzeba zaplacic okolo 19tys zł. I niech nie myli nikogo cena ,ze za 97r. w dieslu mmozna zaplacic juz 15tys zł. To bedzie szrot, szukalem dosc dlugo, zanim kupilem swojego. Ja za niego dalem 4400 €, a i tak mial pare mankamentow- wahacz lewy do wymiany, łożysko docoskowe sprzegla do wymianay bo troszke je slychac, i lekko przetarty bok. I jak ktos mi powie, ze przeplacilem, to niech zajrzy sobie na strone niemiecką mobile.de i niech zobaczy po ile sa te autka- owszem są za 2900 czy tez za 3500 euro, ale np. motorschaden (uszkodzony silnik), albo rozwalony caly lewy bok 9przed chwila takiego ogladalem)
Jak na razie, to zapchany mam odpływ wody z klimatyzacji, przez co czasami potrafi sie wylać na nogi pasazera :). Wymieniłem zaraz po zakupie wahacze- koszt okolo 800zł razem z wymianą, choc na Allegro sa juz za 140zł - ale nie polecam, miałem i musialem kupic nowe w sklepie.
Jak na razie dzieki Naszemu Najwyzszemu nie miałem poważnych usterek.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.1 TD 12V 109KM 80kW [l/100km]

7,1