Ocena kierowcy - Peugeot J 5

Maciek R4, 16 lat temu
Rok produkcji 1992
Peugeot J 5 2.0 75KM 55kW 1983-1994 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Nie kołysze autem na nierównościach...wysoko stoi i nawet pod ładunkiem 1,1 tony, nie przysaida znacznie
Karoseria : przerdzewienie tylnych błotników (ranty zewnętrzne)
Zawieszenie : przerdzewiałe mocowanie tylnych amortyzatorów
Inne : zbyt krótka linka prędkościomierza - trzeba się nagimnastykować, żeby po jej wymienie licznik działał :/
polecam auto...jednak z większym silnikiem, chociaż jak się nie wozi ciężarów to 1.9D w zupełnośći wystarczy. Ojciec kiedyś użytkował J5 (poprzedniej generacji) i przejeździła u nas do blisko 800 000km bez żadnej awarii...potem była wersja II (z tym, że Ducato 14 2,5 TD) i pojeździł do 870 000km rówież bez napraw, tylko na obsłudze
mam 1.9D...jeździłem wcześniej z 2,5TD...i porównać się nie da ich obu, bo to silniczek i silnik ;) równa praca, jak trzeba to jest czym "pojechać"
5 biegów...można je szybko zmieniać po ruszeniu, bo na 4ce łądnie idzie nawet na niskich obrotach (nie dusi się)
przez opadające szyby w drzwiach widać dobrze na boki (węcej niż w poprzedniku)...do przodu również
wszystko pod ręką...nic dodać nic ując (tak się powinno projektować wnętrza aut dostawczych)
mogło by być lepiej..szczególnie z nadmuchem na nogi i boczne okna...przydałaby się również regulacja ratek nawiewów "góra-dół", ale ta również wystarcza
miejsca jest wystarczająco...dodatkowy plus, to stopień pod siedzeniami-nie wtoczy się żadna butelka czy coś podobnego pod pedały
potrafi być głośno...jednak przy spokojnej jeździe nie trzeba radia ustawiać na "full"
pali mało...zarówno w mieście jak i po trasie (kilka razy zaskoczył mnie pozytywnie)...psujące się drobiazgi, które są ciężkie do znalezienia dodatkowo kosztują swoje
proporcja wyważona, z przewagą jakości - mimo swojego wieku potrafią jeszcze popracować...a cena - zaczynają się nawet od 2500, a kończą na ponad 10 000zł, więc wybór jest
potrafią się popsuć (mimo "całych kabli" i prądu w nich nie kręci się wiatrak na nagrzewnicy...po wyjęciu i podłączeniu do innego źródła napięcia się kręci)
2 razy robiłem już (przez 5 miesięcy) uszczelkę pod głowicą i wymieniłem głowicę (poprzedni właściciel przy wymienie uszczelki nie splanował jej)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 75KM 55kW [l/100km]

7,1