Ocena kierowcy - Porsche 944 Coupe

Medialny, 16 lat temu
Rok produkcji 1986
Porsche 944 Coupe 2.5 165KM 121kW 1981-1987 - Oceń swoje auto
Inne : Nie wiedziałem, że jazda samochodem tej marki może sprawić tyle przyjemności :-)))
Silnik : Pompa wodna
Inne : Ogrzewanie: jeśli zamiast chłodzić - grzeje - sprawdźcie czy nie pękł plasticzek przy sterowaniu nawiewem. Kosztuje złotówkę a w lato strasznie wkurza...
Jest boski !!!
Trochę brakuje mi mocy na drugim i czwartym biegu, za to jedynka i trójka - doskonale! Silnik elastyczny, niezbyt głośny jak na Porsche i bardzo dynamiczny. Dla porównania - nowa honda Civic TYPE R 2,0 205 KM jest głośniejsza !!!
Trochę za długi skok lewarka jak na sportowe auto, ale biegi wchodzą bez problemu.
Rewelacja, świetnie trzyma się jezdni (ale tej równej !!), polecam opony 205 przód, 225 tył, mam sporo szersze i wozi mnie po koleinach :-((
Dla mnie świetna jak na tak niskie auto, nie przeszkadzają mi nawet małe i niefortunnie umieszczone luterka boczne.
Fotele to ósmy cud świata!!! jeździłem kilkunastoma róznymi autami klasy kompaktowej i nikt nie proponuje czegoś podobnego. Wygoda stuprocentowa. Wspominana już przeze mnie Honda CIVIC Type R ma sportowe siedzenia i są koszmarnie niewygodne. Tutaj sportowe siedzenie = KOMFORT. Wszystkie przyciski są czytelne i łatwo je obsługiwać. Swoją drogą - nie ma ich za dużo... :-))
Miałem problem w lecie chłodzenie raczej grzało niż chłodziło, ale podobno da się to poprawić :-))
W kategorii auto sportowe (dwuosobowe) ocena bardzo dobra. W kategorii auto czteroosobowe - ocena przeciętna. Średnio - dobra.
Tej kategorii w przypadku Porsche nie powinno się rozpatrywać ani oceniać. TO AUTO MA RYCZEĆ !!!
Jak na sportowe - super! W trasie przy prędkości od 100 do 210 - 12,8 l/100km W mieście od 10ciu do 14stu w zależności od stylu jazdy.
Porsche za 11.000 ??? To jest temat !!!
Jak na krótki okres użytkowania - dość dobrze.
Padła pompa wodna przy zbyt szybkiej jeździe w upale 30 stopni ale w tym modelu to norma przy 180.000 - 200.000 przebiegu. Trzeba wymienić bo jak nie to może spotkać kara. Mnie spotkała.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 165KM 121kW [l/100km]

11,2