Ocena kierowcy - Renault 11 Hatchback

Stormcloud, 18 lat temu
Rok produkcji 1987
Renault 11 Hatchback 1.7 94KM 69kW 1987-1988 - Oceń swoje auto
Nie miałem zufania do Renault ze względu na opinie o awaryjności tych samochodów. Zrobione tysiące kilometrów wyleczyły mnie z tego, a na temat rdzy itp odpowiem tylko-ocynkowana karoseria.
dynamiczny i elastyczny silnik. Cichy z bardzo ładnym basowym pogłosem na wysokich obrotach.
dobrze ustawione przełożenia, chociaż czasami są kłopoty z jedynka/wstecznym (trzeba użyć większej siły)
komfortowy, chociaż trochę za miękki. Generalnie jednak dobry na polskie drogi-duzy przeswit nie jest beż zanczenia.
Bardzo dobra widoiczność. Wyrażnie widoczne wszystkie krawędzie podczas manewrowania.
Jedyne dwa drobne zastrzeżenia-jadąc na światłach nie możemy puściś tzw. "blindy" - można zrobić to przez włączenie/wyłączenie długich świateł oraz umiejscowienie świateł awaryjnych - mogłoby byc bardziej poręczne.
samochód szybko sie nagrzewa, ale dość szybko paruje tylnia szyba.
żadnych zastrzerzeń.
bardzo cichy silnik, często nie słychać go przez szum wiatru (mam szyberdach i to powoduje dodatkowy hałas). "Świerszczyki" w takim samochodzie to standart, ale jest dobrze.
jak na razie (cena gazu 2.29/litr) płacę 20-23 zł / 100 km. co do części to nie wiem ponieważ od zakupu jedyne co kupiłem do "Reni" to opony, kołpaki i olej.
Za te pieniądze trudno byłoby kupić coś lepszego. 11 to ekonomiczny, dynamiczny i wygodny samochód dla tych którzy potrzebują samochodu do jazdy, a nie na "bulwary"
raz w czas coś tam trzeba dokręcić, lub stuknąć, ale nic nie denerwuje. czasami trzeba pilnować bo opadają drzwi na zawiasach, ale to może byc przypadłość tylko mojego samochodu
Jak na razie samochód mnie nie zawiódł. Zapala bez problemów, jeździ jak diabeł. jedynie trochę tłucze zawieszenie.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.7 94KM 69kW [l/100km]

9,3