Ocena kierowcy - Renault 18 Sedan

rakumaru@interia.pl, 19 lat temu
Silnik 2.1 TD 88KM 65kW
Rok produkcji 1981
Renault 18 Sedan 2.1 TD 88KM 65kW 1981-1986 - Oceń swoje auto
Jesli ktos lubi motoryzacje lat 70/80 to szczerze polecam. Autko niesamowicie sie prezentuje o ile jest zadbane. Teraz juz sie tak samochodow nie robi.
Troche głosno pracuje, ale to normalne w starych dieslach.Przeelastyczny, ruszam z dwojki, bo z jedynki nie ma sensu. Ale na jedynce uciagnie wszystko!!!!!!!!!!!
Wycieki oleju ze skrzyni to norma po tym przebiegu. Synchronizatory 1 i 2 biegu szybko sie wycieraja.
Po wymianie amortyzatorow bardzo dobrze trzyma sie drogi. Tyl jest troche za miekki.
Mam 2 metry wzrostu, musi byc doskonala.
Wszystkie manipulatory sa pod reka, deska doskonale widoczna. Wnetrze luksusowe. Welurowe obicia foteli i kanapy na sprezynach w standardzie (w domu tak nie mam)!!!!!!!!!!!!!!!!
Po malych przerobkach jest ok. Wystarczy w zimie zaslonic chlodnice kartonem i calkiem szybko sie nagrzewa. Poza tym przerobilem nagrzewnice w ten sposob, ze nagrzane powietrze plynie przez kanaly do wentylacji gdzie pierwotnie moglo leciec tylko zimne. 20 stopni w zimie wewnatrz auto to norma.
Przy moich 2 metrach wzrostu mam nadal sporo miejsca. Brakuje troche regulacji polozenia kierownicy. Z tylu tez ok. tylne drzwi sa troche ciasne do wsiadania i wysiadania.
Przy silniku benzynowym byloby lepiej. Odglosy pracy zawieszenia tez dobre.
Miasto: 7.6(lato), 9.0(zima). Trasa:6.5(lato) ???(zima). Czesci o dziwo nie sa drogie. Serwisy niechca sie dotykac do 18-tek.Pozostaje jakis tam pan Kazio albo praca samodzielna.
Ludzie boja sie takich wynalazkow, dlatego nikt tego nie kupuje, a naprawde warto. Wiec ceny sa niskie (~2000-3000zl). Napewno jest to samochod dla konesera.
Przyciski od elek. szyb (trzeba je regularnie czyscic). Szybko zuzywajace sie lozysko silnika dmuchawy (stukanie).
Cieknace simeringi od walu korbowego. Wytarty walek napedowy od pompy wspomagania hamulcow.
Renault 18 Sedan