Ocena kierowcy - Renault 19 I Hatchback

Kamil, 14 lat temu
Rok produkcji 1992
Renault 19 I Hatchback 1.7 75KM 55kW 1988-1992 - Oceń swoje auto
Inne : Pomimo, że samochód miał swoje lata sprawiał wrażenie solidnego, nierozpadającego, trzymającego się kupy auta. Twarde zawieszenie, działające elektryczne szyby, wspaniałe nagłośnienie, zero trzeszczenia plastików w środku i gdyby nie skrzypiący amortyzator i słabe trzymanie się drogi to czułbym się w nim jak w jakimś super bezpiecznym niezawodnym aucie.
Układ hamulcowy : klocki i tarcze czyli elementy eksploatacyjne raczej
Zawieszenie : skrzypienie w okolicy amartyzatora nie zdążyłem zdiagnozować przed sprzedażą
Inne : cieknący szyberdach :-)
Był to mój pierwszy WŁASNY samochód, wprawdzie jeździłem nim niecały rok, ale bardzo miło go wspominam. Poza elementami eksploatacyjnymi nie miałem z nim problemów, zawsze zapalił nawet podczas dużych mrozów, zawsze mnie dowiózł bez sensacji po drodze (poprzedni właściciel mówił, że zwiedził nim całe wybrzeże - ja się bałem spróbować :-) Trochę brzydka kwadratowa sylwetka samochodu z lekko obdrapanym lakierem była jego minusem, ale czego się spodziewać po samochodzie z 92r. Cieszę się, że on był pierwszy gdyż dzięki niemu nauczyłem się ostrożności na drodze (raz walnąłem w słup tyłując i to nawet mocno innym razem na szczęście wolno tyłując walnąłem samochód jakiejś kobiety przed kościołem). Świetne nagłośnienie założone przez poprzedniego właścieciela sprawiło, że do dziś żałuję, że nie wymontowałem wzmacniacza i głośników basowych przed sprzedażą). Ogólnie polecam samochód studentom i uczniom którzy chcieliby troszkę poobcierać zanim przesiądą się w coś poważniejszego.
Przeciętny jeśli chodzi o zrywność, ale to w końcu tylko 73KM, dosyć hałaśliwy, szczególnie przy prędkościach >100km/h
Nie narzekam, a 4 dlatego, że trochę ciężko 2 wchodzi.
Przeciętny, jadąc na trasie ma się wrażenie, że samochód strasznie słabo trzyma się drogi. W mieście ok dlatego ocena 3.
Bez zastrzeżeń mimo że mam 190cm wzrostu.
Mogłoby być więcej schowków, radio troszkę niżej, poza tym ok. Co do siedzeń - w sam raz nie za twarde nie za miękkie.
Bez zastzreżeń dmucha aż miło
Jestem wysoki i po odsunięciu fotela kierowcy wedle mojej potrzeby z tyłu robi się mało miejsca, poza tym bez zastzreżeń.
Słabo wyciszony samochód, na szczęście jest radio, wzmacniacz i porządne głośniki.
Ceny napraw jak w nowszych autach, w zimę potrafi w mieście zjeść nawet 12l benzyny, najmniej udało mi się nim spalić w mieście 10l, w trasie 7l.
2500zł mówi samo za siebie
Byłoby 5, ale cieknący szyberdach, który musiałem kleić silikonem wyprowadzał mnie z równowagi (chociaż z perspektywy czasu mamy się z czego pośmiać z moją dziewczyną, raz gdy jechaliśmy w trasie zaczął padać deszcz i musiała mi trzymać kawałek kartonu nad głową :-D)
Muszę dać 5, jednak na tą ocenę nie zwracałbym tu uwagi, gdyż jeździłem nim niecały rok, a to za mało żeby się w tej kwestii wypowiadać

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.7 75KM 55kW [l/100km]

9,2