Ocena kierowcy - Renault Espace V Van

Rok produkcji 2015
Renault Espace V Van 1.6 Energy dCi 130KM 96kW 2014-2019 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo oszczędny silnik o wysokiej kulturze pracy
Karoseria : Zdarzyło się zacinanie elektrycznego lusterka. Usunięte w serwisie
Znakomite auto rodzinne. Bardzo komfortowe i niezwykle ekonomiczne. Silnik 1.6 Energy dCi 130 KM jest niezwykle oszczędny ale dla osób ceniących sobie nieco sportowych emocji, zbyt słaby. To rozwiązanie przede wszystkim dla spokojnej jazdy w czasie której relaksujemy się idealnym komfortem podróżowania nawet na długich dystansach. Jeden z komentarzy mówi że bak jest zbyt mały i często trzeba tankować. Nie wiem jak trzeba jeździć aby na baku przejechać mniej niż 800 km. Takiego wyniku nie udało mi się uzyskać nawet w zimie na ośnieżonych ulicach miasta.
Ten silnik jest rewelacyjny. We wnętrzu trudno jest odróżnić go od silników benzynowych. Żadnych drań i klekotania. Rozgrzewa się błyskawicznie. Dzięki znakomitej kulturze pracy i świetnemu wyciszeniu możemy się delektować znakomitą jakością dźwięku z systemu nagłośnienia.
W tym akurat miejscu musze powiedzieć że najsłabszym elementem tego samochodu jest manualna skrzynia biegów. Nie jest precyzyjna i zmiana biegów w tym doskonale wyciszonym wnętrzu jest wyraźnie słyszalna. Trochę to razi ale prawdopodobnie Renault nastawia się na automatyczne skrzynie.
Według mnie jest bardzo dobry. Samochód świetnie się prowadzi i zapewnia bardzo przyzwoity komfort na naszych niezbyt równych drogach. Oczywiście jest to pewnie zasługą dużych kół.
Duże szyby i wysokość samochodu sprawia że widoczność jest bardzo dobra. Ze względu na to że jest to bardzo duży samochód, obawiałem się że w wersji Life tj bez kamery cofania będzie trudno parkować. Okazało się że system czujników parkowania w połączeniu z ekranem Rlink 2 praktycznie rozwiązuje problem. Tym samochodem parkuje mi się łatwiej niż Fordem Mondeo. Pasażerowie z drugiego rzędu siedzeń też mają znakomity widok. Nawet dzieci w fotelikach mogą podziwiać bez przeszkód widoki.
Cały system sterowania oparty jest o Rlinka 2. Duży ekran dotykowy z którego można dotrzeć do wszystkich nastaw. Stopień komlikacji nie jest większy niż posługiwaniem się smartfonem czy tabletem. W jednym z komentarz natrafiłem na informację że w czasie jazdy sterowanie z ekranu jest trudne i niezbyt bezpieczne. Też tak uważam ale dlatego samochód ma joystick którym w czasie jazdy należy się posługiwać.
Wentylacja i klimatyzacja pracuje znakomicie. Jest cicha i nie wieje po głowach zimnym ani gorącym powietrzem. Zapewnia równomierną temperaturę zarówno z przodu jak i w drugim rzędzie siedzeń.
Na brak miejsca nie można narzekać. Bardzo wygodne siedzenia i dużo miejsca na nogi. Ogromny bagażnik to w rodzinnym samochodzie podstawa.
Naprawdę bardzo cichy samochód. Silnika prawie nie słychać. Przy większych prędkościach słychać przede wszystkim szum opon. W najtańszej wersji tapicerka jest materiałowa ale uważam że to dobrze bo skóra w zimie jest zimna a w lecie zbyt gorąca. Bez wentylowanych foteli materiałowe obicie zapewnia bardzo dobry komfort.
Na koszty utrzymania składają się koszty paliwa i przeglądów oraz napraw. Samochód spala minimalne ilości paliwa jak na swoje gabaryty. Inne koszty w tej chwili są nie do oszacowania. Wszystko działa jak w zegarku a jak będzie dalej nie wiem.
Zawsze lepiej jest mniej zapłacić niż więcej. Według mnie cena jaką zapłaciłem była dobra za ten samochód
Jak dotychczas nie wystąpiły
Jak dotychczas nie wystąpiły