Ocena kierowcy - Renault Grand Scenic I

plachon, 16 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 115KM 85kW
Rok produkcji 2007
Renault Grand Scenic I 1.6 i 16V 115KM 85kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Automatyczny hamulec postojowy jest super. Ruszanie pod górkę z ręcznego to prawdziwa przyjemność.
Polecam z uwagi na uniwersalność samochodu. Duża dopłata za silnik diesla około 12 tys. wiecej 1,9 dCI. To jest optymalny silnik do tego samochodu - ale cena. Świetna promocja na wersję ALIZE, ale niestety nie posiada ona większości drobnych bajerków, które nadają smak temu autu. Dlatego polecam min Expression, ale to jasne wnętrze. Pięknie wygląda, ale totalnie niepraktyczne.
Silnik 1,6 16V -112 KM odczuwa włączenie klimatyzacji przy dynamicznej jeździe. Słabiej się wkręca w obroty. Silnik ogólnie dobry. Przy spokojnej jeździe można na trasie do 100km/h zejść do 6l/100km. Na razie pracuje bez zarzutów, zobaczymy jak się będą cewki sprawowały.
Bardzo precyzyjna. Przyjemnie się nią operuje. W moim aucie jest 6 biegowa - dobre przyśpieszenie, ale niestety częste operowanie lewarkiem.
Bardzo wygodnie sie prowadzi. Duży plus za dużą ładowność w porównaniu z konkurentami.
Troszeczkę szerokie słupki boczne z przodu. Polecam czujniki parkowania z tyłu.
Świetnie z uwagi na ilość schowków. Łatwy załadunek do bagażnika. Wysoki bagażnik, wyższy od tych w kombi. Polecam wersję min. Expression (składane i przesuwane fotele) = możliwość organizacji wnętrza samochodu. Spory minus za brak możliwości wyboru wyboru koloru tapicerki wewnątrz. W wersji Expression jest tylko jasna - STRASZNIE SIE BRUDZI. Pomaga tylko profesjonalne pranie, inaczej zostają zacieki.
Minus za pykający wentylator nawiewu - jadę do serwisu
Bardzo wygodny. Dużo miejsca. 5 osób z tyłu jedzie w komforcie - każdy ma swój fotel.
Bardzo cicho. Testowane do 170 km/h.
Silnik benzynowy bardzo reaguje zużyciem paliwa na styl jazdy. Przeglądy kosztowne, ale co 30 tys km. Ja wymieniam olej co 15 tys.
Na tle konkurencji chyba bardzo ciekawa propozycja. Tańszy jest tylko Xara Picasso.
Zaczyna skrzypieć fotel. Zobaczymy co dalej.
Nowy samochód.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 115KM 85kW [l/100km]