Ocena kierowcy - Renault Grand Scenic I

Silnik 1.5 dCi 105KM 77kW
Rok produkcji 2004
Renault Grand Scenic I 1.5 dCi 105KM 77kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Inne : Funkcjonalność. spalanie,wnętrze to są atrybuty tego modelu
Silnik : problemy z chłodzeniem ,ciągłe zapowietrzanie się układu chł. defekt napinacza paska
Układ elektryczny : uszkodzenie alternatora , w efekcie wymiana akumulatora
Zawieszenie : to kolejny etap prac nad doprowadzeniem go do stanu używalności
Jak skończę te naprawy i będę miał okazję zrobić nim kilka tysięcy bez awarii to ocenę podniosę . ale nie wiem czy zostanie mi jakas kasa na internet bo to juz zadrogo kosztowało.
jak na silnik 1,5 100KM te gabaryty zbiera sie dobrze,diesla musi być słychać, na każdym biegu czuć pod nogą moc
mam skrzynię 5 biegową brak szóstki szczególnie na trasie
w trzyletnim aucie muszę zrobić przednie zawieszenie bo coś stuka ,no i łożyska amortyzatorów.
widoczność dookoła jest super ,wsteczne lusterko fotochrom + dodatkowe lusterko regul. na pasażerów ,
kupiłem dość wypasioną wersję nic więcej ,mnie i mojej rodzince nie trzeba. jedynie włącznik świateł jest bardzo czuły i gdo włączam kierunkowskaz zdarzy sie wyłączyć światła,czytając oceny nie jestem odosobniony w swoim doświadczeniu.
pojawiły się problemy z ogrzewaniem i znacznym ubytkiem płynu chłodzącego co powoduje zapowietrzenie się układu chłodzącego w efekcie brak ciepłego nawiewu. Ale jeśli zaparują CI szyby to błyskawicznie je osusza.
wszelkie regulacje foteli tworzą możliwość dopasowania tak przestrzeni że jazda będzie przyjemnością.
diesla musi być słychać a powyżej 120km/h słychać go bardzo wyraźnie(może nawet za bardzo?)
jeśli chodzi o spalanie dla mnie doskonałe miasto do 5,8l nie przekroczyłem trasa do 5,2l zupełnie zadowalające. na temat przeglądów i napraw napiszę poniżej
Jeśli chcesz wydać 40 tyś zł to warto się zastanowić nad innym autkiem.!!!!!!!!!!!!!!!! opinia mechaników jest tak jak wydasz mało na zakup Renaulta to w serwisie zostawisz kupę kasy.
wolałbym w tym komentarzu coś wpisać niż w tym o usterkach poważnych ,ale w moim przypadku jest odwrotnie co kilkadziesiąt km wychodzi jakaś kobyła. szczegóły poniżej
kupiłem ten samochodzik sugerując się między innymi tymi ocenami i wypowiedziami co konkretniejszymi. Przejrzałem 20 sceników i kupiłem 21 super ale tylko przez miesiąc. a mam go dwa miesiące oto niechlubna lista napraw.1-zatarcie łożysk w alternatorze(zerwany pasek,zniszczone koło pasowe )2600zł w serwisie po regeneracji ta usterka kosztowała 800zł. 2-napinacz paska 320zł juz nie jechałem do ASO bałem się zapytać ile to kosztuje.3-czujnik temperatury silnika i termostat to kolejne 350zł a teraz stoi na kanale bo sprężarka daje za duże ciśnienie na 3, 4,5 biegu ,ponadto znika gdzieś płyn chłodzący. Strach się bać co będzie dalej.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 105KM 77kW [l/100km]

5,6