Ocena kierowcy - Renault Grand Scenic I

Jarek, 13 lat temu
Silnik 1.9 dCi 120KM 88kW
Rok produkcji 2004
Renault Grand Scenic I 1.9 dCi 120KM 88kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Autko zakupiłem przy przebiegu 107 tys. km na chwile obecną przebieg 130 tys. Jedna awaria nawiewu, bodajże rezystora koszt naprawy 60 PLN za część a wymieniłem sobie sam. Przy zakupie wymiana rozrządu, tarcz hamulcowych przednich oraz klocków hamulcowych przód, tył. Oczywiście coroczna wymiana wszystkich filtrów oraz oleju, i autko powinno posłużyć nam długie lata. Głównie jeżdżę po mieście dwa razy do roku trasa około 1500 KM w jedną stronę. Nie mogę napisać jednego złego słowa o tym samochodzie no może oprócz spalania w zimie około 11/100km. Bardzo wygodne fotele po przejechaniu 1500km praktycznie z postojem tylko małą kawę i toaletę wychodzę z samochodu bez bólu pleców to naprawdę rzadkość. Miękkie zawieszenie, jak dla mnie super. Spalanie na trasie po przejechaniu 1500km i prędkości do 150km/h 6,8l czyli przyzwoicie(dwie osoby dorosłe dwoje dzieci i samochód załadowany, jak to przy wyjeździe na wakacje). Na 3000km średnia wyszła 7,1l z tym że prędkości jazdy na dużym odcinku wynosił 150-180km/h a przy 180km komputer pokazuje spalanie 12,6l. Bardzo dużo schowków, można poupychać różne przydatne drobiazgi. Wspomaganie super szczególnie gdy jeździmy po mieście, przy dużych prędkościach trochę za lekko chodzi kierownica ale można się przyzwyczaić. Całe mnóstwo bajerów czujnik deszczu, zmierzchu, cofania, fotochromatyczne lusterko wsteczne, system hands free itp. No i oczywiście cena bardzo niska jak na takie auto. Ja jestem bardzo zadowolony i oby tak dalej.:-) A jeszcze jeden mankament powinna być dwu strefowa klima, o ile z przodu jest ok pasażerom będzie trochę gorąco.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi 120KM 88kW [l/100km]

8,3