Ocena kierowcy - Renault Grand Scenic I

Paweł Lasek, 18 lat temu
Silnik 1.9 dCi 120KM 88kW
Rok produkcji 2005
Renault Grand Scenic I 1.9 dCi 120KM 88kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Przez ostatnie 8 lat jeździłem japończykami więc do Renaulta podchodziłem jak pies do jeża. Na szczęście miło się rzoczarowałem. Samochód rewelacja i po raz pierwszy mowię tak o swoim samochodzie po pół roku. Wcześniejsze już mnie zaczynały irytować. Z minivanów był najlepszy. (W corolii verso dzieci płakały żeby światło włączyć bo w środku wystrój jak karawan pogrzebowy).
Dużo cichszy niż np. VW czy Ford, elastyczny, no i ta moc od 1500 obrotów.
6 biegów. Nie haczy tak jak w moich poprzednich (toyota, honda).
Właściwie to 4.5.
No tutaj to rewelacja. Widoczność do przodu ponad dachami samochodów. Dach panoramiczny więc i do góry super widoczki (np. światła na skrzyżowaniach).
Fatalne radio firmowe - trudno regulować bo dźwignia biegów przesłania i przyciski w radiu pierwszy raz takie małe widzę. Ale reszta super.
Klima sama się włącza, Temperatura we wnętrzu taka jak nastawiona na wyświetlaczu. Bardzo dobrze działa oczyszczanie szyb z pary.
Wersja Grand Scenic - bagażnik jak w furgonie. A w 7 osób (na ostatnich fotelach dzieci) jazda bardzo przyjemna (jeszcze bagażnik zostaje 200 litrów, a nie na 2 reklamówki jak w corolli verso czy zafirze). Mnóstwo schowków. Pierwszy samochód, w którym mam porządek w bagażniku i w kabinie.
Przy 130 km/h można szeptem rozmawiać
Zawsze mogło by być lepiej. Ale nie narzekam. Komputer pokazuje średnio 6.3/100km od kiedy kupiłem samochód. Filtr oleju w serwisie z wymianą 40zł (w hondzie przed 7 laty płaciłem 2 razy tyle)
No tani nie był. Ale porównywalne cenowo oferują dużo mniej. Jestem zadowolony, szczególnie niektóre bajery - np karta hands free, oświetlenie wnętrza, ksenony (w nocy dzień się robi), wycieraczki automatyczne itp.
Zdeformowała się obudowa nawiewu powietrza do kabiny - wymiana w serwisie bez problemów. (a poprzednia toyota avensis - 4 naprawy gwarancyjne w ciągu 2 lat)
Nic

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi 120KM 88kW [l/100km]