Ocena kierowcy - Renault Grand Scenic I

bizonus@interia.pl, 18 lat temu
Silnik 1.9 dCi 120KM 88kW
Rok produkcji 2004
Renault Grand Scenic I 1.9 dCi 120KM 88kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Jest to mój pierwszy Renault. Biorąc pod uwagę wcześniej zasłyszane opinie o tej marce (nienajlepsze), jak na razie jestem bardzo mile zaskoczony. Bardzo odpowiada mi jego uniwersalność i wielofunkcyjność.
świetna elastyczność nawet przy pełnym obciążeniu, móglby być jeszcze trochę cichszy
6 bieg to rewelacja szczególnie przy jazdach na długich trasach i autostradach
przełączniki w zasięgu ręki, bardzo funkcjonalne, masa schowków, karta wolne ręce to świetne rozwiązanie
bardzo dużo miejsca, możliwość dopasowania do każdego pasażera, różnorakie możliwości aranżacji wnętrza
rewelacyjne zużycie paliwa jak na wagę ipojemność, na autostradzie przy długotrwałej jeździe 160km/h - 7 i trochę ponad, przy jeździe autostradą ok 120 km/ h pomiędzy 5,5 a 6 l, w ruchu miejskim 6,5 - 7,5, serwisy niezłe, ale dalekie od doskonałości no i ceny pzreglądów dość wysokie - przeglądy w trakcie trwania gwarancji 700 - 800 PLN (2/3 kwoty to robocizna!!!!)
Ford C-Max w podobnym wyposażeniukosztowałby o 15 tys więcej, a VW Turan o 20 tys.
wprawdzie 80 tys km w dwa lata to niemało, ale o prawdziwej niezawodności będzie można mówić dopiero po przejechaniu 200 - 300 tys. km
komentarz jak wyżej
Renault Grand Scenic I