Ocena kierowcy - Renault Grand Scenic I

mój dziewiąty samochód, 12 lat temu
Silnik 1.9 dCi 130KM 96kW
Rok produkcji 2006
Renault Grand Scenic I 1.9 dCi 130KM 96kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Auto zaskoczyło mnie pozytywnie prawie w każdej kategorii. Być może jest to kwestia egzemplarza i małego przebiegu ale porównując osiem poprzednich aut to jest najlepsze.
silnik dynamiczny, a przy tym dość elastyczny
w porównaniu z Zafirą to limuzyna. Uważam, że dla osób nie preferujących sportowej jazdy zawieszenie jest i komfortowe i bezpiecznie pozwala pokonywać zakręty przy stosunkowo wysokich prędkościach
jestem wysoki więc widoczność jest b. dobra. Jedyny mankament to przy dojeździe blisko sygnalizatora trzeba lekko uchylić się aby zobaczyć światła.
Dużo miejsca i swoboda w korzystaniu z włączników umieszczonych we właściwych miejscach.
Działa nieźle ale mogła by lepiej.
Dużo miejsca zarówno z przodu jak i z tyłu i co ważne również na szerokość (jestem dość obszerny)
Przy większych prędkościach słychać odgłosy z zewnątrz ale i tak nie jest źle.
Zużycie paliwa zależne od techniki jazdy. W moim przypadku to średnio ok. 7,5l na 100 km przy jeździe miesznej.
Mam auto dwa lata w tym czasie zrobiłem około 28 tys kilometrów. Pojazd stoi pod wiatą. Przez cały ten czas auto nie zawiodło mnie ani raz. W zimie nic się nie zablokowało, żadna kontrolka nie zapaliła się. Bez względu na temperaturę otocznia zapalałem za pierwszym razem i jechałem. Jestem zbudowany jakością Renault (znam opinie innych kierowców).
Przez dwa lata żadnych usterek

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi 130KM 96kW [l/100km]

7,3