Ocena kierowcy - Renault Grand Scenic II Grand Scenic Facelifting

Marcin, 6 lat temu
Silnik 1.6 16v 110KM 81kW
Rok produkcji 2012
Okres użytkowania: 5 lat
Renault Grand Scenic II Grand Scenic Facelifting 1.6 16v 110KM 81kW 2012-2013 - Oceń swoje auto
Karoseria : jestem pod wrażeniem mocy plastikowej karoserii ,nie rdzewieje odkształca się
Auto kupione w salonie,jeszcze ani razu nie zawiodło-świeży styl kokpitu sprawia że po 5ciu latach użytkowania z przyjemnością dla oka wsiada sie do tego samochodu.Raz miałem stłuczkę to z osobistego doświadczenia wszystkim niedowiarkom tych plastików powiem że moje auto wyszło bez szwanku kiedy to chyba golf musiał być poważnie reanimowany-bezpieczeństwo jak najbardziej ok
auto swoją sylwetką wymusza styl jazdy,nie jest autem szybkim-póki co jest to niezawodna jednostka napędowa tania w eksploatacji-właśnie wymieniam rozrząd -koszt rozrządu 450 zł ,świece 40 zł- robocizna 350zł
nie ma się do czego przyczepić,nie psuje się-do przodu ciągnie i jak trzeba to do tyłu pojedzie-ot takie to wozidło- 6 biegów rozpędzą po jakimś czasie do 170,180km/h ale z doświadczenia szybko zapędy do sportowej,szybkiej jazdy przechodzą turlam się z wyboru 90-maks 100km/h i co najważniejsze jest mi z tym dobrze,nie stresuję się za kółkiem,i wszędzie jestem na czas
elektryczne wspomaganie jest ok,jak do całości pojazdu i tu nie ma do czego się przyczepić-przy dużych prędkościach prowadzi się pewnie-kręci kółkiem bardzo lekko
jest mocna,plastikowa ,odkształcalna ,lakier świetnie się trzyma-przytoczę raz jeszcze doświadczenie z mojej stłuczki kiedy to wjechałem w jakiegoś golfa i skasowałem cały tył uderzając moją prawą stroną w lewy tył golfa-u mnie dosłownie nic,tzn jakieś tam przerysowanie na drzwiach jest,ale nie było żadnej wymiany elementu nic nie zostało zniszczone w takim stopniu żeby nadawało się do wymiany-za to golf cały tył:)
duża szyba,szerokie słupki boczne-trzeba się przyzwyczaić i oduczyć pośpiechu,same superlatywy
nadmienie tylko by się nie sugerować tym faktem że jest to siedmio osobowy samochód,miejsc może i siedem jest ale tylko dla picu,komfortowo przewozi się 4 osoby
lpg i życie staje się prostsze -przejechałem na lpg 105000km z moich wyliczeń wychodzi że spala ok 12l /100km lpg-a benzyny ok 10l/100km sami możecie sobie policzyć zysk z posiadania lpg-w tym czasie wymieniłem raz listwę i reduktor koszt ok 900zł
raz przepaliła mi się listwa led trzeciego światła stop, ostatnio coś mi gaśnie podjeżdżając do skrzyżowania silnik,ale jestem przed wymianą rozrządu za kilka dni przeprowadzę duży serwis-przypuszczam iż przyczyną może być brudna przepustnica-drobnostka
nic się poważnego nie stało przez 5 lat użytkowania tego auta

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16v 110KM 81kW [l/100km]