Ocena kierowcy - Renault Koleos II SUV

Krzysztof, 5 lat temu
Silnik 1.6 dCi 130KM 96kW
Rok produkcji 2018
Renault Koleos II SUV 1.6 dCi 130KM 96kW 2017-2019 - Oceń swoje auto
Nie przepadam za samochodami typu SUV. Jednak ten model jest jednym z najładniejszych obecnie na rynku. przejechałem troszkę ponad tysiąc. Samochód w kolorze białym robi wrażenie na innych - szpan osiągnięty. Wnętrze tj. deska rozdzielcza wygląda poniżej średniej. Możliwości zmiany wyglądu zegarów trochę dla dzieci - brak klasy. Dobrze, że to samochód służbowy.
1.6 Zbyt mały do tego auta. W trybie ECO fatalnie. W trybie NORMAL poprawnie spisuje się do prędkości ok 140 później długo trzeba się rozpędzić. Nie polecam. Spalanie w trasie (prędkości ok. 130 - 150 - 6,4l. Silnik dla spokojnych dojrzałych mało dynamicznych osób. Jestem starszym człowiekiem jednak silnik do d... pod względem osiągnięć.
Niestety - niska ocena ponieważ jedzie się bardzo nieprzyjemnie w mieście. Rozpędzając auto z 1 biegu i włączając sprzęgło bardzo wyraźnie odczuwalne rozłączenie skrzyni z silnikiem (szarpnięcie), tak samo z 2 biegu na 3. Pozostałe przełożenia ok. Ta przypadłość bardzo denerwująca i odczuwalna dla pasażerów.
Brak problemów z precyzją w czasie jazdy.
Według mnie obecnie najładniejszy SUV. Stylistycznie elegancja i klasa, bez głupot np. w SUV-ach Toyoty, KIA i innych autach przypominających zabawki dla dzieci.
widoczność ograniczają słupki z przodu i lusterko patrząc w lewo z miejsca kierowcy - bardzo niebezpieczne.
Brak pokrętła na konsoli środkowej uruchamiającego wyświetlacz. Zbyt małe przyciski do sterowania nawiewem. Wymaga odrywania wzroku. Przełącznik na kierownicy do wyświetlania wskazań np. zużycia paliwa bez możliwości resetu. Nawigacja fatalna - w samochodzie za ok 120 000 zł nie może być nawigacji o jakości darmowej na telefon.
Norma
Duży plus za siedzenia - oceniam je nie pod względem pierwszego wrażenia ale po przejechaniu 600 km non stop- nic ciału nie doskwiera. Dotychczas przejechanie takiego dystansu bez cierpienia d..y gwarantował Mercedes i BMW i Audi (wyłącznie). Piszę o siedzeniach: kierowca pasażer obok.
Brak uwag
Przejechałem jedynie trochę ponad tysiąc kilometrów i rozczarowanie elektroniką. Moja przypadłość samoczynne przechodzenie z trybu świateł dziennych do mijania w czasie dobrej pogody i widoczności godzina 14 i nie w lesie. Objawia się to włączeniem się kontrolek świateł mijania na zegarach i przejście wyświetlacza zegara i konsoli środkowej w trym nocny (kiepska widoczność wyświetleń. Podsumowując jedziesz i nagle bez sensu przełącza się a następnie powraca i znowu przełącza się. Czasami wyświetlacz konsoli środkowej (radio, nawigacja, opcje) sam się przełącza. Kiepsko - mam tak od przebiegu 230 km.
Za mało przejechałem, na razie nie stwierdziłem.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 dCi 130KM 96kW [l/100km]

5,9