Ocena kierowcy - Renault Modus Hatchback

Rok produkcji 2008
Renault Modus Hatchback 1.5 dCi 85KM 63kW 2005-2012 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Zawieszenie
Jedną ciekawą rzecz napiszę. Spalone żarówki H7 w reflektorach wymieniam sam !!! w ciągu 5 minut bez odkręcania niczego. Normalnie ręką (trochę po omacku) ale bez problemu
Silnik pracuje bardzo dobrze. Ładnie się wkręca Żadnych problemów. Zimą przy -25 palił od pierwszego przekręcenia Raz zdarzył mi się problem przy - 28 trochę się zdusił podczas jazdy i przez 10 sekund wyrzucał komunikat o awarii wtrysku. No i po 70 tysiącach chyba jakiś wtrysk padł bo ma szarpnięcia na biegu jałowym (bardziej na zimnym silniku)czasami lekko szarpnie samochodem. Ale moc i przyspieszenie bez uwag to i z wizytą w serwisie mi się nie spieszy
Sama skrzynka super - może gdyby dźwignia była wyżej - ale to sprawa przyzwyczajenia
Po 25 tys wymieniłem końcówki drążków jedna była, trochę wybita. Poza tym szału nie ma. Mógłby się lepiej i ciszej prowadzić.
Trochę słupki przednie przeszkadzają
Jak się człowiek przyzwyczai to OK. Ale irytuje mnie opuszczający się fotel kierowcy - mam ustawiony na max i czasami sam opada. Zgłaszałem na gwarancji - bez komentarza
Klima mogłaby być trochę wydajniejsza
Jak na tego typu samochód to jest OK - tym bardziej ze to GRAND MODUS
To chyba jakaś wada fabryczna bo przy 1200 obrotów coś od silnika (szczególnie przy obciążeniu) rezonuje. Trochę to denerwuje, ale serwis gwarancyjny wiadomo - bez komentarza
Oszczędny, ceny części też OK
Kupiłem go dość drogo 9 miesięczny za 41 tys
Jak na razie bez większych uwag.
Nic poważnego jeszcze nie było. Nie liczę chłodnicy klimy (kamyk)i co najgorsze chłodnice połączone !!! Koszt chłodnic to 1200 zł

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 85KM 63kW [l/100km]

Usterki Renault Modus