Ocena kierowcy - Seat Arona Crossover

Rysiek M, 2 lata temu
Silnik 1.5 TSI 150KM 110kW
Rok produkcji 2020
Seat Arona Crossover 1.5 TSI 150KM 110kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Inne : Aktywny tempomat - zdarzają mi się długie trasy : Łódź - Chorwacja, Łódź - Austria, ale tempomat włączam właściwie natychmiast po wjeździe na autostradę.
Silnik : Silnik - przyśpieszenie na trójce i czwórce wciska w fotel!!
Inne : System multimedialny: System łączy błyskawiczne telefony (mój i żony) z systemem głośnomówiącym, importuje kontakty (można wybrać głosowo), można również wyświetlać na środkowym wyświetlaczu mapy Googl'a korzystając z aplikacji AndroidAuto lub słuchać Spotify itp. przez Bluetooth
Świetne auto - jazda to przyjemność
Oszczędny - jazda mieszana z przewagą miasta poniżej 7 l/100, bardzo energiczny, cichy, bardzo elastyczny.
Dość krótkie przełożenia, cicha, precyzyjna.
Bez żadnych zastrzeżeń. Wysokie zawieszenie umożliwia bezproblemowe manewrowanie na nierównym terenie i nie przejmowanie się zbytnio krawędziami chodników.
Bardzo wygodna, dla mnie rewelacją są relingi dachowe: montaż bagażnika (belek) jest szybki i bezpieczny dla lakieru. Moje poprzednie samochody miały bagażniki montowane do krawędzi dachu i zawsze obawiałem się o otarcia lakieru przy złym zamocowaniu - w Aronie nie ma tego problemu.
Bez żadnych zastrzeżeń - duża przednia szyba, niezbyt grube słupki przednie. W manewrowaniu pomaga kamera cofania: kolorowy wyraźny obraz. Jakość pogarsza się gdy jedynym źródłem oświetlenia jest lampa cofania.
Wszystkie wskaźniki widoczne, przełączniki w zasięgu ręki, centralny wyświetlacz reaguje bardzo dobrze na dotyk, są również dwa pokrętła - głośności i sterowania na ekranie ale raczej z nich nie korzystam, głośność mam na "na kierownicy". Informacje o spalaniu, zasięgu , temperaturze wody chłodzącej, oleju! i jeszcze kilkanaście innych. Łatwo dostępne i z wieloma możliwościami konfiguracji. Jedyne do czego trzeba się przyzwyczaić to w wersjach wyposażonych w aktywny tempomat dodatkowa dźwigienka sterowania tempomatem umieszczona po lewej stronie kierownicy poniżej dźwigni kierunkowskazów.
Bez zastrzeżeń, z szerokimi możliwościami sterowania, przód, tył , nogi, szyba itp.
Zawsze odsuwałem fotel maksymalnie do tyłu, w Aronie zostają mi jeszcze 2 "ząbki". Za mną jest miejsce na nogi dla dorosłej osoby. Fotele kierowcy mają długie siedziska (podparcie ud). Ostatnie moje auto z podobnymi fotelami to Honda Civic Sport 1,8 ltr 140 km z 2004. Bagażnik 400 ltr, ciekawostką jest dwupoziomowa podłoga bagażnika. Przy wyższym zamocowaniu pod podłogą jest przestrzeń o wysokości około 10 cm. Zona wykorzystuje to na stolik turystyczny, klapki i inne płaskie rzeczy.
Do 130 km/h cicho, powyżej hałas wzrasta ale słychać bardziej opływ powietrza niż silnik, i nie na tyle żeby było to dokuczliwe.
Oszczędny silnik, 5 lat gwarancji bez wykluczeń - czyli łatwy w utrzymaniu.
Według mnie dobry - Arona ma sporo dodatkowego wyposażenia (aktywny tempomat, kamera cofania, system bezkluczykowy, automatyczna dwustrefowa klima) - przyznaje że żona powalczyła o zniżki zbijając cenę o około 5 000 zł , dealer dołożył matę gumową i siatkę do bagażnika oraz dywaniki gumowe do wnętrza.
Bez awarii
Bez awarii