Ocena kierowcy - Seat Ateca SUV Facelifting

Fascynat, 2 lata temu
Silnik 1.5 EcoTSI 150KM 110kW
Rok produkcji 2020
Seat Ateca SUV Facelifting 1.5 EcoTSI 150KM 110kW od 2020 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Mistrzostwo...ten samochód to najlepiej prowadzący się SUV ze wszystkich które testowałem...a było tego sporo
Inne : Brak
W zasadzie żadnych uwag. Samochód skrojony jak najlepszy garnitur. Super prowadzenie się auta i wspólna płyta z VW Tiguan.
Mocny, wysoki moment obrotowy bardzo elastyczny. W zestawieniu z DSG to majstersztyk. Zużycie paliwa jak na ciężki SUV akceptowalne ok 8,5 litra. Kultura pracy wysoka, ładny odgłos silnika...chyba coś z tłumikiem zrobiony bo nawet fajny taki lekki bas, funkcja eco nie przeszkadza chociaż chciałbym mieć możliwość wyłączania jak startstop
DSG to najlepsza skrzynia jaką jeździłem. Polecam łopatki przy kierownicy bo w każdej chwili można zredukować bieg i czasem się to może przydać... duża funkcjonalność tryby pracy wybierane pokrętem na konsoli, szybka albo nawet bardzo szybka zmiana biegów no ale to DSG więc wiadomo że super szybki
Tutaj Seat Ateca bije konkurencje na głowę...spokojnie może konkurować z premium Volvo czy Audi Nie przechyla na boki na zakrętach - duuuuży plus Ateca lepiej jeździ (moje subiektywne zdanie) od VOLVO XC, Skody Karoq i Tiguana - chyba najlepiej dobrane zawieszenie o środka ciężkości
Super ledy oswietlenie i proporcje 100%. Generalnie chyba nie ma się do czego przyczepić... no może jak ktoś bardzo chce to można dystanse na piastę założyć żeby koła bardziej "wychodziły" poza błotniki. Generalnie bardzo ładny SUV i proporcjonalny czego nie mozna powiedzie o wszystkich z konkurencji
Bardzo duże lusterka, szyby. Super system w lusterkach czyli światła w lusterkach które informują o zbliżającym się pojeździe- bardzo przydatne i polecam...do tego polecam systemy przy wycofywaniu i wyjeżdżaniu z kopert bardzo przydatne i fajne rozwiązanie. Żadnych refleksów itd. szyba z powłoką seat to też pomocna rzecz
Tutaj Seat to mistrz ale tak samo jak Volkswagen. Wszystko na miejscu pod ręką. Ale prawdziwe mistrzostwo to fotele. Seat ma swoją fabrykę foteli i sam je produkuje więc jego fotele to mistrzostwo. Polecam te z wersji xperience bo bardzo wygodne i dobrze trzymają po bokach. To samo z tyłu czy też w bagażniku
Klima, filtry p.pyłkowe itd ogrzewanie działa szybko i w całej kabinie ale tutaj to w większości aut jest bardzo dobrze bo elektroniczne klimy to już standard... szybkie odparowanie ale polecam podgrzewaną szybę przednią - miałem kiedyś w fordzie i jest to rzecz która naprawdę poprawia komfort jazdy brawo dla seata za szybę podgrzewaną i cenę która jest przyzwoita
Uuuuuuf - tutaj to znowu mistrzostwo. Bardzo dużo miejsca dla każdego wewnątrz kabiny, Te fotele o których pisałem są tak sprofilowane że do niczego się nie można przyczepić. Mam prawie 190 cm wzrostu i nic mnie nie uwiera, nie blokuje, mam miejsca na kolana i nogi nic za wąsko Fajnie to ułożyli... bardzo wygodnie w tym modelu Seata
Tutaj jest sporo rozbieżności ale ja nie mogę się przyczepić... może niektórzy mają powypadkowe i coś im szumi. Generalnie oceniam wyciszenie na -5 Ale z drugiej strony jest fajnie usłyszeć dobry dźwięk silnika i wydechu. I tutaj wg. mnie Seat Ateca znalazł kompromis i jest ok
Nie wiem ale z doświadczenia wcześniejszego wszystkie z grupy Volkswagena są dosyć tanie w utrzymaniu... mnóstwo serwisów i sklepów z częściami Tak więc tutaj nie przewiduję problemów i wysokich kosztów Zresztą dyrektywy unijne są tak liberalne ze ni nakładają obowiązku serwisów w ASO więc ...szukamy dobrego pewnego znajomego mechanika i robimy te przeglądy co jakiś czas i spokój
Za 120-140 tyś możemy mieć bardzo bogatą wersję (radary prędkości, wirtualny kokpit, tempomaty, elektryka foteli, automatyczna skrzynia, skóry/alcantara, navi, komputerów z 20 do systemów multimedialnych itd, itd, itd) generalnie potocznie full albo i więcej Więc bardzo wysoko oceniam te proporcje bo wydaje się że naprawdę nie jest przesadzona cena
Zero, zero, zero... ale jak popytać użytkowników seata to od dawna jest bardzo dobrze. Seat to takie Audi w grupie Volkswagena i chyba trzeba powiedzieć że ten układ Seatowi wyszedł na dobre. Samochody mają 5 lat gwarancji!!!!!!!!!!!!!! LUB 150 TYŚ KM Brawo, brawo za tak długą gwarancję na wszystko
Nic nie słyszę o problemach czy awariach. Myślę że jakość w grupie VW jest na b.wysokim poziomie i tak pozostanie do końca użytkowania :) Te 5 lat gwarancji daje mi spokój i nie martwię się bo jakby co ...serwis i szlus No ale zobaczymy...ci co użytkują od 2016 roku poprzednią wersję bardzo chwalą i to zarówno w Polsce jak i za granicą

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 EcoTSI 150KM 110kW [l/100km]

8,9