Ocena kierowcy - Seat Cordoba III Sedan

Rok produkcji 2003
Okres użytkowania: 5 lat
Seat Cordoba III Sedan 1.4 16V 75KM 55kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Auto posiadam od 5 lat. Kupiłem je przy przebiegu 100 tys km, prawie od razu zagazowałem i w chwili obecnej mam już przejechane prawie kolejne 100 tys km. Przez ten okres auto nie wymagało większych wkładów finansowych. Świetnie trzyma się drogi. Wersja 75 KM niestety jest jak dla mnie trochę za słaba, na gazie auto dość wolno się zbiera, ale ważniejszy jest dla mnie aspekt ekonomiczny (spala ok 9,5 litra gazu). Auto dobre dla rodziny z małymi dziećmi, z tyłu jest moim zdaniem bardzo mało miejsca.
Silnik w wersji zagazowanej przy prawie 200 tys km przebiegu niestety zaczął już dość głośno chodzić.
Skrzynia bezawaryjna, biegi wchodzą płynnie.
Auto bardzo dobrze trzyma się drogi. Drążków nie wymieniałem od momentu zakupu, a na kierownicy w dalszym ciągu nie ma luzów.
Karoseria dobrej jakości, mój egzemplarz (15 lat) powoli gnije przy przednich drzwiach, ale od 3 lat nic z tym nie robię, a korozja nie postępuje.
Widoczność w tylnim lusterku nie jest zła, aczkolwiek brak tylniej wycieraczki czasami utrudnia widoczność.
Zimą trochę trudno go dogrzać.
Bardzo mało miejsca z tyłu. Przednie siedzenia bardzo wygodne.
Niestety z biegiem lat silnik zaczyna chodzić dość głośno (mój model ma 15 lat), a wyciszenie ewidentnie nie daje rady. Najbardziej jest to uciążliwe zimą przy zimnym silniku.
Auto dość mocno trzyma cenę, więc warto samemu sobie odpowiedzieć. Moim zdaniem jak na średniej klasy auto, jest dobrze wykonane.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 75KM 55kW [l/100km]

9,5