Ocena kierowcy - Seat Cordoba III Sedan

Edward, 5 lat temu
Silnik 1.9 TDI 100KM 74kW
Rok produkcji 2003
Seat Cordoba III Sedan 1.9 TDI 100KM 74kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Nie do zdarcia 1.9 TDI. Mimo że generują trucidła to szkoda że już takich nie będzie...
Inne : Na razie nie widze
Cordoba 1.9 TDI 101 KM ATD. Bardzo dobre auto dla osób które zamierzają codziennie przemierzać ponad 50 km. W moim egzemplarzu od kupna wymieniłem rozrząd i serwis oleju wraz z filtrami ( ok 1200 zł ) oraz klocki hamulcowe przednie. I jadę. Bardzo dobre autko. Diesel, wiadomo. Jeśłi dbasz, auto się odwdzięczy bezawaryjnością. Przed wyjazdem stoję prawie minutę po włączeniu silnika, by wszystko się nasmarowało. Po przyjeździe tak samo, by turbina się schłodziła. A i najważniejsze - to wam gwarantuje w tym silniku - jeśli jedziesz ciągle i jednowymiarowo 90 KM/h przez obwodnicę czy szosę na piątym biegu - spalanie masz ok. 3.7l/100km. Ja tam mam i nie mogę się nacieszyć. Wiadomo - kwestia oszczędności - ale w tym aucie może paść turbina bądź koło dwumasowe a to nie są tanie naprawy - ja jednak zaryzykowałem i na razie nie żałuję.
Świetnie się zbiera i ma potrzebną moc.
Przy wciśnięciu jedynki jest od czasu do czasu lekkie puknięcie, trochę ciężko wchodzi - ale tak czy siak działa bez problemu
Mam parę rysek ale auto ocynkowane nie powinienem sie spodziewać kłópotów w przyszłosci
Moim dużym minusem jest widoczność. Ale to głowna wada Seatów Cordob Ibiz...Siedząc masz nieciekawą widoczność przez słupki A znajdujące się z przodu. Ale cóż trzeba jakoś żyć
Nie mam klimatyzacji, ale tak to jest całkiem ok
Jadąc 100 - 140 obwodnicą spokojnie da rade słuchać radia
Małe spalanie sprawia że dużo zostaje w kieszeni - a to z kolei sprawia że możemy zbierać na rozrząd, turbine czy dwumas. Albo co innego, zależy kto co lubi
Ja swój kupiłem za 6000 zł. Na razie nie żaluje. Wydałem na rozrząd klocki i serwis olejowy. Na razie jeździ.
Wszystko ok

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 100KM 74kW [l/100km]